Po dlouhých vlasech touží snad každá žena, ale ne každá má to štěstí, že jí narostou. Naše vlasy trpí kvůli stresu, znečištěnému ovzduší apod. Na trhu je k dostání mnoho vlasových přípravků, ale pouze venkovní aplikace nestačí pro to, abychom si udrželi dlouhé, silné a lesklé vlasy. Nechápete, proč vaše vlasy přestaly růst? Důvodů může být mnoho, ale zde jsou ty nejčastější:

Přílišná koncentrace látek

Příliš velké množství vlasových přípravků nebo nedostatečné mytí vlasů může mít za následek, že se vám na pokožce hlavy usadily zbytky, které během času ucpaly vlasové folikuly, vlasová pokožka je mastná a růst vlasů se zpomaluje. Vždy se ujistěte, že používáte čistící šampón, který odstraní z pokožky hlavy i vlasů všechny zbytky.

Nedostatečná výživa

Jsme to, co jíme a když nebudeme jíst výživné jídlo, samozřejmě se to projeví i na našem těle. Potrava, která neobsahuje všechny potřebné látky, zpomaluje tělesné procesy a růst vlasů je jedním z nich. Jezte ovoce a zeleninu bohaté na vitaminy, biotin, vápník, bílkoviny atd.

Geny

Někdy mohou za nedostatečný růst vlasů také geny, které jste získali od svých rodičů. Pokud tedy trpíte tímto problémem kvůli svým předkům, správná strava může zabránit postupnému zhoršování stavu.

Hormony

Hormony hrají v růstu vlasů důležitou roli. Mají na něj dokonce přímý vliv a hormonální nerovnováha může vést ke zpomalení nebo úplnému zastavení růstu. Této situaci by opět měla zabránit správná a vyvážená strava.

Stres

Stres může také bránit růstu vlasů. Pokud však budete denně konzumovat potraviny s obsahem omega-3 mastných kyselin, pomohou vám vyrovnávat hladinu stresových hormonů a upravit kolísání nálad. Ke snížení stresu je také výborný zelený čaj, avokádo či hořká čokoláda.

Čtěte:  Matka potírala dceři majonézou vlasy. Proč?

Zdravotní problémy s pokožkou hlavy

Různá onemocnění kůže, jako je lupénka, ekzém atd. mohou způsobit zjizvení a zánět, které ztěžují růst vlasů. Ten také mohou zastavit lupy a další plísňové infekce. Aby se předešlo těmto problémům, vždy udržujte hygienu a myjte si pravidelně vlasy. Pro lepší účinky používejte přírodní výrobky s bylinnými přísadami.

Nedostatečné střihání

Všichni víme, že pravidelné zastřihování vlasů stimuluje jejich růst. Živiny zbytečně nejdou ke zničeným konečkům, ale naopak mohou podpořit sílu a lesk vaší hřívy.

Poškozené vlasy

Možná se vám zdá, že vaše vlasy nerostou, ale ve skutečnosti to může být tím, že když dosáhnou určité délky, jsou hodně lámavé. Lámavé vlasy jsou v současnosti především důsledkem nesprávné výživy, tepelného zpracování a znečištění, kvůli čemuž jsou vlasy tenčí. Také hrubá manipulace a kartáčování vašim vlasům na zdraví nepřidá.

 

ZANECHAT ODPOVĚĎ