HubnutíJídlo a receptyKrásaNezařazenéPohybZdraví

Důvody, proč si zamilovat vodní meloun

Vodní meloun je oblíbená letní pochoutka, neboť je osvěžující a lahodný. Nejenže toto chutné ovoce skvěle zahání žízeň, ale také blahodárně působí na naše zdraví. Zde jsou top důvody, proč byste si měli právě toto ovoce zamilovat.

Dobrý zdroj antioxidantů

Lahodný a zdravý meloun je bohatý na antioxidanty, jako je vitamin A a vitamin C. Pravidelná konzumace tohoto ovoce snižuje riziko srdečních potíží i rakoviny.

Zbavte se tělesného tuku

Meloun má nízký obsah kalorií a žádný tuk ani cholesterol. Díky tomu je ideální při hubnoucích dietách. Obsahuje sloučeninu zvanou citrulin, který metabolizuje do esenciální aminokyseliny nazvané arginin; ta pomáhá snížit rychlost ukládání tuku a zlepšuje kardiovaskulární funkce.

Dostatečná hydratace

Meloun obsahuje více než 90 % vody a jeho konzumace vám tak pomáhá k doplnění tekutin a obnově elektrolytů. Kromě vody obsahuje meloun také důležité prvky – vápník, hořčík, draslík a sodík, které udržují tělo hydratované.

Je bohatý na lykopen

Lykopen je sloučenina, která se nachází ve většině druhů červeného ovoce a zeleniny, jako jsou rajčata, guava, grapefruity apod. Lykopen má silné antioxidační vlastnosti a může také pomoci při prevenci kardiovaskulárních onemocnění, šedého zákalu a rakoviny.

Čistí lymfatický systém

Meloun je skvělý prostředek k očistě lymfatického systému. Zjednodušeně řečeno je lymfatický systém našeho těla kanalizací pro mobilní odpady a toxiny. Pravidelná očista lymfatického systému odplavuje toxiny z těla a přímo ovlivňuje vzhled vaší pokožky, která je poté zářící a jasná.

Ulevuje od bolesti svalů

Pokud pravidelně posilujete, pravděpodobně vás také často bolí svaly. Meloun vám s tímto problémem může pomoci, neboť zlepšuje schopnost těla transportovat kyslík do pracujících svalů a snižuje pravděpodobnost, že vás později budou bolet. Často proto sportovci pijí právě melounovou šťávu jako sportovní nápoj.

Dobrý pro oči

Meloun je vynikajícím zdrojem beta-karotenu, který se v těle převádí na vitamin A, který pomáhá k dobrému zdraví očí. Meloun má rovněž vitamin C, lutein a zeaxantin, které jsou pro vaše oči taktéž prospěšné a brání před různými druhy očních infekcí.

Zdravé ledviny

Meloun pomáhá odplavovat tělu škodlivé toxiny, čistí játra, stimuluje funkci ledvin a snižuje hladinu kyseliny močové v krvi. Pravidelná konzumace melounu či melounové šťávy také může zmírňovat otok a zánět ledvin a do jisté míry snížit riziko ledvinových kamenů. Pokud již ledvinovými kameny trpíte, meloun vám pomůže se jich rychleji zbavit.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button