Zdraví

Držte se dál od sójového oleje: Je mnohem nebezpečnější než cukr

Téměř každý si v dnešní době myslí, že přidání tohoto oleje při přípravě jídel je zdravé. Je nám líto, ale to co se říká, není pravdivé. Vzhledem k mnoha zdravotním výhodám je sója považována za vhodnou alternativu pro většinu potravin. Věděli jste ovšem, že sójový olej může opravdu ublížit?

Nebezpečí sójového oleje

Všechny sójové výrobky, včetně sójového oleje, jsou odvozené (vyrobené) ze sójových bobů. Nicméně věděli jste, že sójové boby jsou v přírodě toxické a že za účelem získání jedlých potravin vyžadují obrovské úpravy při jejich zpracování?

Proto pokud budete jíst větší množství sóji, riskujete produkci více steroidních hormonů, hrozí vám riziko vzniku Alzheimerovy choroby, u dívek může dojít k předčasné pubertě a u chlapců naopak k opožděnému fyzickému dozrávání.

Nicméně toto nejsou ty nejhorší skutečnosti, o které se s vámi v tomto článku podělíme. Nejhorší je velká produkce geneticky modifikovaných sójových bobů po celém světě. Tato celosvětová produkce zcela znemožňuje vyhnout se používání sóji.

Největší absurditou je to, že mnozí věří, že sójové mléko může být vynikající náhradou za mateřské mléko. To ale vůbec není pravda. Matky by svým dětem sójové mléko vůbec dávat neměly.

V neposlední řadě byste měli vědět, že sójový průmysl a výrobci sóji jsou velké společnosti a nikdy nepřipustí, co se skrývá za těmito produkty, které nakupujete.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button