Přírodní léčbaZdraví

Doplňky stravy už vám nepomáhají? Vyzkoušejte 4 bylinky pro lepší absorpci vitamínů!

I přes neustálé pokroky v moderní medicíně se zdají být lidé stále slabší. Hlavní oblast, která trápí nejvíce lidí, je trávící systém. Důvodem je nejčastěji absence základních vitamínů a minerálních látek nebo neschopnost jejich vstřebání z přijímané potravy.

Většina lidí si není vědoma skutečnosti, že existují byliny, které dokáží, mimo přínosného působení na imunitní systém, lépe zpracovat vitamíny z jídla pro své tělo. Aby váš příjem vitamínů nebyl zbytečný, představíme vám byliny, které vám s lepším vstřebáním pomohou. Jde zároveň o bylinky, které jsou snadno dostupné každému. Můžete si je koupit, ale nejzdravější možností je vypěstovat si je doma.

1. Pelyněk

Pelyněk je klíčovou bylinou pro správné vstřebávání vitamínů. Ten umožňuje, aby naše tělo přijímalo důležité živiny a vitamíny. Mnoho lidí přijímá pelyňek v tobolkové formě z lékáren, ale nejlepší je samozřejmě přijmout samotnou bylinu, ideálně v čerstvé stavu. Pelyněk se doporučuje pít jako výluh, ovšem i na něj si dejte pozor. Při větším dávkování vám místo uklidnění může navodit stav nervozity. Není vhodný ani pro těhotné ženy a snadno se na něj dá vypěstovat závislost.

wormwood

2. Kmín

Další bylinou či kořením pro správné vstřebávání živin je kmín. Ten pomáhá stěnám žaludku, aby pracovaly co nejefektivněji. Žaludek je totiž zodpovědný za částečnou absorpci živin a díky kmínu bude fungovat správně. Navíc bylo prokázáno, že obsahuje velké množství železa a hořčíku.

caraway-seeds-290973_960_720

3. Kajenský pepř

Pepř, obzvláště ten kajenský, je nejlepším pomocníkem pro absorpci vitamínů. S pravidelnou konzumací malé dávky kajenského pepře docílíte rozšíření žaludeční stěny a tak se vstřebávání živin a vitamínů stane mnohem jednodušší, než za normálních okolností. Pepř je také výborným zdrojem vitamínu C, a proto byste si ho měli dopřát alespoň párkrát do týdne.

Cayenne-Pepper_0

4. Vojtěška

Poslední, ovšem neméně důležitou bylinou, je vojtěška. Tato bylina nejen, že pomůže vašemu tělu přijmou všechny živiny, které za den zkonzumujete, ale také je plná klíčových živin pro váš organismus a dokáže působit velmi rychle.

6a013486ccff29970c0192ab6ceeaa970d-800wi

Jak bylinky pomáhají

Existuje řada důvodů, proč mají lidé problém vstřebávat důležité živiny z přijímaného jídla. Nejčastějším důvodem se zdá být způsob, jak lidé přijímají vitamíny. Mnoho lidí totiž vitamíny do svého jídelníčku zařadí, jen když je mimořádně potřebuje, například při oslabeném organismu. Ovšem vitamíny by měly být součástí jídelníčku neustále, tělo si tedy s občasným přívalem často neumí vůbec poradit a tak vitamíny prostě vyloučí.

Někdy může představovat problém tzv. zrychlený metabolismus, kdy se v žaludku jídlo rozštěpí rychleji, než dojde ke vstřebání vitamínů do krevního oběhu a poté do celého těla. Dalším důvodem může být špatná strava a životospráva. Pokud budete přijímat jen velmi malé množství vitamínů a dokonce jen v občasných intervalech, tělo nemá možnost tento malý zlomek zpracovat a nejspíše přijde vniveč. Proto je mnohem lepší tělu dopřávat stravu, která je bohatá na klíčové minerály a vitamíny a dodržovat doporučenou denní dávku živin.

Blahodárně působících bylin je samozřejmě více, ovšem s těmito sázíte na jistotu. Pokud si už ani vy nevíte rady s příjmem vitamínů, vyzkoušejte výše zmíněné byliny. Tělo je velmi složité, zejména pokud jde o trávicí systém. Pomozte mu tedy alespoň pravidelnou dávkou vitamínů a až se příště vydáte na nákup, nezapomeňte na oddělení s čerstvými bylinkami.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button