Jídlo a receptyZdraví

Domácí medový sirup proti bakteriím a virům

Med patří mezi superpotraviny a měl by mít své místo v jídelníčku každého z nás. Našemu tělu poskytuje vitamín (A, B, C, D, E, K), minerály (železo, vápník, sodík, fosfor, zinek, draslík), enzymy štěpící škroby a podporující trávení. Podporuje imunitu a hubnutí. Léčivých účinků medu využívají lidé po celá staletí. Med funguje jako dokonalá prevence i pomoc při nachlazení. Žádoucí je jeho schopnost účinně bojovat proti plísním, virům a bakteriím. Lze jej využít jako pomocníka při výskytu infekce dýchacích cest, zánětech trávicího ústrojí nebo zevně na hojení drobných ran. Kromě toho med disponuje antioxidačními a detoxikačními účinky, pomáhá v boji proti vysokému krevnímu tlaku i vysoké hladině cholesterolu. Pozor by si na jeho konzumaci však měli dát diabetici, neboť obsahuje vyšší množství jednoduchých cukrů.

Složky medu a jejich účinky

Propolis je účinným pomocníkem při léčbě popálenin, drobných zranění, oparů, ekzémů nebo aftů. Také pomáhá při zánětech trávicího ústrojí nebo močových cest.

Mateří kašička má pozitivní vliv na látkovou výměnu, vyladí krevní tlak, posílí cévy a imunitu a bojuje proti virům a bakteriím. Kromě toho obsahuje fytoestrogeny – látky, které se podobají ženským pohlavním hormonům. Je tedy ideálním pomocníkem v případě klimakterických obtíží. Kromě jiného stimuluje činnost vaječníků a funguje jako prevence osteoporózy, neboť pozitivně ovlivňuje kostní hmotu.

med

Medový sirup

Suroviny pro přípravu:

  • 2 citrony
  • 1 pomeranč
  • kousek kořene zázvoru
  • kvalitní med

Postup přípravy:

Oloupeme zázvor a nakrájíme na tenké plátky. Pečlivě omyjeme citrony a pomeranč a nakrájíme je na tenké plátky. Vše vložíme do čistě vymyté sklenice, zalijeme medem a uzavřené necháme odležet po dobu tří dnů v lednici. Následně vyjmeme zázvor, citrony i pomeranč a sirup používáme na přípravu čaje – 1 čajovou lžičku zalijeme teplou (ne vroucí) vodou.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button