Krása

Domácí balzámy na rty s kokosovým olejem

Kokosový olej patří mezi přírodní zvlhčující prostředky. Pomáhá udržovat naši pokožku hydratovanou. Stejně tak je to i s pokožkou rtů. Pomáhá při jejich praskání, ale také funguje jako prevence. Z kokosového oleje si velmi snadno připravíme balzám na rty, který poskytne přirozeně hojivé a hydratační účinky.

Výhody balzámu na rty s kokosovým olejem

  • Kokosový olej je přírodní zvlhčovač. Uzamyká vlhkost v pokožce rtů, které jsou pak jemnější, pružnější a nepraskají. Olej vytvoří na povrchu pokožky lipidovou vrstvu a ta snižuje odpařování vody a následnou suchost.
  • Obsahuje SPF, chrání tedy jemnou pokožku rtů proti škodlivým slunečním paprskům.
  • Je antibakteriální a díky tomu brání množení bakterií a dalších choroboplodných zárodků na popraskaných rtech.
  • Podporuje tvorbu kolagenu, díky čemuž dochází ke snazšímu hojení popraskaných částí pokožky rtů.
  • Můžeme jej aplikovat v kteroukoli denní dobu a několikrát denně.

kokosový olej

Výroba domácího balzámu na rty

Pokud si balzám vyrábíme doma, víme, jaké má složení a ingredience do něj si vybíráme sami.

Balzám s kokosovým olejem a kakaovým máslem

Připravíme si 2 lžíce kokosového oleje a 1 lžíci kakaového másla. Obě suroviny rozpustíme ve vodní lázni a dobře promícháme. Nalijeme do nádobky a necháme ztuhnout.

Kakaové máslo obsahuje antioxidanty, minerály (zinek, železo, hořčík) a vitamín E. Podporuje jemnější pokožku, které zároveň dodává výživu.

Balzám s kokosovým a jojobovým olejem

Ve vodní lázni rozpustíme 1 lžíci kokosového oleje, přidáme 5 kapek jojobového oleje řádně promícháme. Nalijeme do nádobky a necháme ztuhnout.

Jojobový olej je vhodný pro hloubkovou hydrataci, také má schopnosti vyhlazující, dobře se vstřebává a nezanechává mastný film. Je vhodný i pro citlivější jedince, zklidňuje a zmírňuje podrážděnou pokožku.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button