Jídlo a receptyZdraví

Díky těmto potravinám budou žít muži déle

Muži sice milují především maso, ale strava, která obsahuje hlavně maso a přílohy, není to pravé pro podporu dobré kondice a udržení síly. Maso, které obsahuje velké množství bílkovin, sice podpoří rychlejší metabolismus, ale větším pomocníkem je především vláknina. Ta nejen podporuje správnou funkci trávicí soustavy, ale je i dokonalým pomocníkem při hubnutí. Také omega-3 mastné kyseliny jsou důležitou součástí stravy.

Potraviny pro zdravé fungování těla

Pokud muži do svého jídelníčku zařadí tyto potraviny a zachovají si zdravý životná styl, mohou si svůj život prodloužit.

  • Borůvky

Ať čerstvé nebo mražené, obsahují velké množství antioxidantů, jež bojují proti poškození DNA, které má za následek vznik rakoviny. Kromě toho podpoří lepší paměť a to jak krátkodobou, tak i dlouhodobou.

  • Losos

Tato tučná ryba obsahuje větší množství omega-3 mastných kyselin, ty pozitivně ovlivňují činnost kardiovaskulární soustavy. Kromě toho nabízí i některé důležité minerály, patří mezi ně zinek a železo.

  • Špenát

Tato listová zelenina, společně s dalšími zástupci, obsahuje velké množství karotenoidů (včetně zeaxantinu, luteinu a beta-karotenu), které mají velký podíl v boji proti rakovině. U mužů vyšší věkové kategorie má také pozitivní vliv na kognitivní funkce.

  • Avokádo

Avokádo nabízí dokonalou kombinaci zdravých tuků a vlákniny.

  • Edamame

Jedná se o nezralé sojové boby, v nichž se nachází velké množství bílkovin, minerálů a vlákniny. Také mají nízký glykemický index, který z nich dělá potravinu vhodnou i pro diabetiky a osoby zabývající se nízkosacharidovým způsobem stravy. Podle nových výzkumů mohou sojové produkty snižovat riziko výskytu rakoviny prostaty.

  • Řecký jogurt

Tento typ jogurtu nabízí větší množství bílkovin, vápníků a dalších živin, které hrají velmi podstatnou úlohu při snižování vysokého krevního tlaku. Ten je jednou z mnoha příčin celé řady zdravotních obtíží.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button