Je čím dál více lidí, kteří se neustále cítí unavení. Věk nehraje v závěru až takovou roli, únavou trpí i mladí lidé. Je důvodem nedostatek spánku? Ano, může to tak být. Doporučuje se spát 7-8 hodin, ale obvykle spíme mnohem méně hodin. Je to velká škoda, když týdně přicházíme o několik hodin spánku, což na nás může mít negativní vliv.

K „dobití baterek“ potřebujeme dostatek spánku, rozhodně si neříkejte, že to spraví káva. Ač vás dočasně vzpruží, není to uznávaný způsob, který vám dodá energii po delší dobu, jako spaní. Kofein vás sice chvilkově probere, ale za pár hodin vám může být hůře. Jeho účinky jsou u konce v momentě, kdy si jdete vařit další šálek, aby vám nespadly víčka. Chyba, krátkodobý efekt je k ničemu, naopak škodí!

sůl

Také sledování televize a práce na počítači před spaním není vhodnými aktivitami. Vynechte tyto činnosti hodinu před ulehnutím. Je to jedna užitečná rada, která v praxi zabírá. Usnete rychleji, protože mozek není ve vysoké pohotovosti. Náš mozek totiž potřebuje nějaký čas k tomu, aby se uklidnil, než usneme.

Směs pod jazyk

Nemějte strach z přírodního prostředku, který vám pomůže vyřešit vaše problémy se spaním. Tento lék je naštěstí velmi efektivní a vy budete zase plní energie a svěží. Jedná se o lék, který je snadno dostupný – ze složek, které máte ve vaší kuchyni. Co je tím tajemstvím? Himalájská sůl a med!

Himalájská růžová sůl je velmi užitečná na léčení migrény. Podporuje funkci nadledvinek v jejich úsilí bojovat proti nemocem. Dokonce se s ní skvěle hubne!

sůlHimálajská růžová sůl může ovlivnit hladinu serotoninu (neurotransmiteru), což je také výborný pomocník na deprese. Současně stabilizuje hladiny melatoninu (hormon pro kvalitní noční spánek).

Čtěte:  Pijete kávu? Přidejte do ní ingredience, které zrychlí váš metabolismus!

 

Himalájská sůl – recept

Jediné, co musíte udělat, je promixovat 5 čajových lžiček surového medu a 1 lžičku růžové Himalájské soli ve skleněné nádobě. Každou noc byste měli konzumovat tento domácí prostředek předtím, než jdete spát. Stačí dát 1 lžičku pod jazyk a nechat rozpustit. Usnete rychleji a ráno se budete cítit čilejší.

ZANECHAT ODPOVĚĎ