KrásaPřírodní léčba

Co je africké černé mýdlo a jaké benefity nám poskytuje?

Africké černé mýdlo prospívá pokožce a pomáhá ji udržovat zdravou, eliminuje choroboplodné zárodky. Má pozitivní vliv v péči o pokožku aknózní, zklidní vyrážky ekzematického charakteru, snižuje mastnotu pleti a pomáhá uvolňovat póry. Lze jej použít na různé typy pleti, včetně té citlivé.

POZOR – může mít nežádoucí účinky. Může pleť vysoušet nebo se mohou objevit alergické reakce. Před jeho používáním je dobré provést test snášenlivosti.

Složení mýdla

Mýdlo obsahuje popel, jitrocelové slupky, kakaové lusky nebo palmové listy. Díky tomu má svou specificky šedou či černou barvu. Do afrického černého mýdla se přidávají i další složky. Patří mezi ně kokosový nebo palmový olej a bambucké máslo. Tyto složky podporují jeho hojivé účinky. Neobsahuje žádné umělé přísady a díky tomu nezbavuje pokožku jejích přirozených ochranných olejů. Bambucké máslo má hydratační vlastnosti, pomáhá snižovat záněty kůže. Také kakaové lusky obsahují látky, které bojují proti zánětům kůže. Navíc podporují tvorbu ochranné vrstvy. Kokosový olej podporuje tvoru kolagenu a pomáhá zmírňovat příznaky dermatitidy. Navíc chrání proti poškození z vnějšího prostředí.

bambucké máslo

Výhody mýdla pro pokožku

Kombinace ingrediencí v přírodním organickém africkém černém mýdle pomáhá k tomu, aby tento typ mýdla byl prospěšný pro pokožku. Má antibakteriální účinky, eliminuje různé druhy kožních infekcí. Vítané jsou i účinky protiplísňové. Může pomoci odstranit plísňové infekce vyskytující se na kůži. Přírodní africké černé mýdlo je i protizánětlivé, snižuje známky zarudnutí. Po jeho použití bude pokožka zdravá a mladistvého vzhledu. Africké černé mýdlo čistí pokožku přirozeným způsobem. Během čištění z ní neodstraňuje přirozené ochranné oleje. Pomáhá hydratovat pokožku a chrání před účinky znečištění a známkami předčasného stárnutí. Uvolňuje póry a exfoliuje. Surové africké černé mýdlo má obvykle zrnitou strukturu, která odstraní odumřelé kožní buňky a bakterie. Pomáhá vyrovnávat barevný tón pleti, zesvětluje tmavé skvrny. Minimalizuje jizvy – pomáhá je hojit.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button