Zdraví

Co byste neměli říkat lidem, kteří trpí nádorovým onemocněním

Poslední věc, kterou lidé trpící rakovinou potřebují slyšet, jsou nedbalé připomínky, které je mohou zranit. Dvakrát si vše promyslete, než před nimi vyřknete slova, jež by jim mohly ublížit.

Z drtivé většiny jsou k těmto lidem ohleduplnější ti, kteří si něčím podobným prošli, tudíž vědí, o čem je řeč. Zde je seznam několika věcí, které byste neměli říkat nikomu, kdo trpí touto chorobou.

Vyprávění příběhu lidí, kteří vás znali a boj prohráli

nádorKaždý z nás chce nějakým způsobem ukázat náklonnost a poukázat v životě na horší věci, ale v tomto případě je to krajně nevhodné. Tím, že jim budete říkat, jak někdo s rakovinou svůj boj prohrál, berete optimismus na uzdravení i jim. Než tedy začnete vyprávět příběh o někom, kdo prohrál bitvu s rakovinou a zemřel, uvědomte si, že tímto postojem druhému ještě přitížíte.

Někdo z rodiny měl také stejnou nemoc

Další dost podobný problém. Opět chcete toho druhého povzbudit, ale pokud nemá váš příběh šťastný konec, držte raději jazyk za zuby.

Růst vlasů

nádorMožná se vám zdá, že vypadávání vlasů je věcí, které se člověk s rakovinou obává nejméně, ale během chemoterapie jich vskutku ubývá. Zvláště ženy jsou na toto téma velmi citlivé. Nesnažte se tento problém podceňovat.

Místo smutných příběhů a bezohledného chování, které si ani nemusíte uvědomovat, zkuste myslet pozitivně a člověka s touto nemocí povzbuzovat. Miliony lidí na rakovinu zahyne, ale na druhé misce vah jsou zase podobné počty těch, kteří boj s rakovinou vyhráli.

Vyprávějte raději příběhy těch, kterým se podařilo z této nemoci uzdravit. Buďte těmto lidem oporou v jejich těžkých chvílích a snažte se jim vytvořit úsměv na tváři. Nemyslete hned na nejhorší! Pozornost od negativních myšlenek lze odpoutat mnoha způsoby.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button