Babské radyJídlo a receptyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Chcete silné a bílé zuby? Jezte tyto potraviny

Každý chce mít silné a bílé zuby, ne všichni však máme to štěstí. Zubní pasty a speciální prostředky jsou velmi drahé a nemusí vždy fungovat. Existují však potraviny, které můžete začlenit do svého jídelníčku a postarat se tak o přirozeně hezčí zuby.

Jahody

Jahody obsahují kyselinu jablečnou, která má přirozené stahovací účinky. To znamená, že vám toto oblíbené ovoce může pomoci zbavit se zabarvení z povrchu zubů. Jahody můžete jíst čerstvé nebo si je přidávat do kaší tak, aby se kyselina jablečná k vašim zubům jednoduše dostala.

Citrony

Citrony jsou známé pro svou schopnost zuby bělit a zbavit je nežádoucích skvrn. Kloktejte citronovou šťávu, začleňte citrony do jídelníčku třeba tím, že si připravíte citronovou rýži nebo budete pít citronovou šťávu bez přidaného cukru. Můžete také zkusit zuby čistit jedlou sodou pokapanou citronovou šťávou.

Jablka

Samotné rozmělňování jablek v ústech pomáhá zuby čistit. Jablka mají stejně jako jahody vysokou koncentraci kyseliny jablečné, která se přidává i do některých zubních past. Zvyšuje také produkci slin, které pomáhají zuby čistit.

Cibule

Syrová cibule obsahuje sloučeniny síry, které pomáhají při odstraňování škodlivých bakterií z úst a je tak výbornou prevencí proti zubnímu kazu.

Pomeranče

Vitamin C v pomerančích napomáhá tvorbě kolagenu, který pomáhá k silnějším dásním a léčí infekce. Vitamin C také pomáhá zuby bělit.

Brokolice

Pojídání syrové brokolice pomáhá čistit a leštit zuby. Železo v brokolici má navíc tu výhodu, že poskytuje zubům ochranu před kyselinami produkovanými bakteriemi, které narušují zubní sklovinu.

Sýry

Sýry snižují kyselost v ústech. Obsahují minerály jako je vápník a fosfor a spolu s kaseinem posilují zuby a dásně. Žvýkání sýru také stimuluje tvorbu slin, které pomáhají odstraňovat skvrny a čistí povrch zubů.

Listová zelenina

Listová zelenina má antibakteriální vlastnosti, které pomáhají v boji proti zubnímu kazu a také léčí dutiny a dělají zuby silnější a bělejší. Žvýkejte listovou zeleninu (nejlépe syrovou, např. salát) pomalu a důkladně.

Celer

Celer funguje stejně jako jablka, tj. přirozeně odstraňuje skvrny, neboť zvyšuje produkci slin. Také tření celeru o zuby a vyšší obsah vody přirozeně zuby bělí.

Mrkev

Mrkev stimuluje produkci slin, které pomáhají odplavovat zbytky potravy a její chroupání zuby posiluje. Pro zuby je opět nejlepší v syrovém stavu.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button