Zdraví

Mléko z krav krmených konopnými semeny bylo označeno za bezpečné

Evropský úřad pro bezpečnost potravin dospěl k závěru, že kravské mléko, od krav krmených konopnými semeny, je zcela bezpečné. Evropský úřad pro bezpečnost potravin (EFSA) v loňském roce zveřejnil své stanovisko týkající se bezpečnosti krmného konopí, které obsahuje velmi nízkou hladinu účinné chemické látky tetrahydrocannabinol (THC).

Došli k závěru, že vystavení tohoto množství THC, a to prostřednictvím konzumace mléka a mléčných výrobků, nepředstavuje zdravotní riziko.

canabiss

EFSA také dělal výzkum ohledně možného rizika konzumace masa a vajec ze zvířat konzumujících konopí či jen semena, ale nakonec uvedl, že nebyli schopni dospět k nějakým fatálním závěrům a to kvůli nedostatku údajů.

Konopí se v EU legálně pěstuje, nepřesahuje-li jeho obsah 0,2% THC. Semena konopí se také používají jako náhrada řepky v krmení pro prasata, krávy a koně. Méně běžnou praxí pak je, v závislosti na EFSA, použití listů, květů a stonků rostlin konopí pro krmení přežvýkavců a prasat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button