KrásaPřírodní léčba

Bylinné oplachy nabízejí dokonalou přírodní péči o vaše vlasy

Bylinné vlasové oplachy představují přírodní alternativu pro oplachy vyrobené chemickou cestou. Jsou součástí péče o vlasy po celá staletí. Pomáhají podporovat zdravý růst vlasů, zklidňují pokožku hlavy a bojují proti chronickému výskytu lupů.

Ingredience pro přípravu domácích bylinných oplachů

Jsou snadno dostupné. V případě bylinek si je můžeme nasbírat v přírodě nebo zakoupit v některém z obchodů zaměřených na prodej sušených bylinek.

Přeslička rolní

Obsahuje větší množství oxidu křemičitého. Ten posiluje vlasy a snižuje jejich lámavost. Také se používá jako prostředek při výskytu lupů. Díky svým stahujícím vlastnostem (zmenšuje póry) pomáhá kontrolovat produkci mazu. To uvítají všichni, kteří bojují s vlasy mastnými.

Levandulový esenciální olej

Může pomoci podpořit růst vlasů. Vypadávání vlasů způsobuje, kromě jiného, stres a vypětí. Levandulový olej působí uklidňujícím účinkem. Kromě toho pomáhá eliminovat svědění pokožky hlavy a brání ve tvorbě lupů. Masáž pokožky hlavy zlepšuje krevní oběh a tím podpoří růst vlasů – vlasovým kořínkům snáze dodá živiny. V kombinaci s esenciálním olejem z čajovníku je šikovným pomocníkem při výskytu vší.

Rozmarýn

Jeho antifungální vlastnosti pomáhají redukovat lupy a zklidňují pokožku hlavy.

Kopřiva

Nálev z kopřivových listů se běžně používá pro podporu růstu vlasů, především u jedinců s hormonální nerovnováhou. Antifungální vlastnosti působí proti tvorbě lupů a eliminují svědění hlavy.

kopřiva

Měsíček lékařský

Má zklidňující a hydratační vlastnosti, které pomáhají zmírnit svědění a odlupování vrchní vrstvy pokožky hlavy.

Heřmánek

Jeho květy se využívají pro zvýraznění blond a světle hnědé barvy vlasů. Kromě toho bylinka nabízí účinky protiplísňové.

Rozmarýnový oplach

Připravíme si lžíci rozmarýnu, kterou vsypeme do šálku studené vody, ohřejeme na mírném ohni a necháme vychladnout. Směs slijeme, opláchneme jí omyté vlasy a necháme působit po dobou dvou minut.

Heřmánkový oplach

Připravíme si 2 šálky studené vody a 1/2 šálku jablečného octa. Obě suroviny smícháme, přivedeme k varu a odstavíme. Vsypeme 2 polévkové lžíce sušeného heřmánku, dobře promícháme a necháme vychladnout. Následně slijeme, vzniklou směs naneseme na umyté vlasy a necháme působit po dobu dvou minut.

Oplach z rozmarýnu a levandule

Smícháme 2 šálky studené vody a 1 polévkovou lžíci jablečného octa. Směs zahřejeme, odstavíme, přidáme 2 lžíce sušeného rozmarýnu, 2 lžíce sušeného květu levandule a necháme vychladnout. Slijeme, naneseme na umyté vlasy a necháme působit po dobu dvou minut.

Jaké výhody nabízí používání bylinných oplachů na vlasy?

Obsahují takové ingredience, které do nich vložíme, jsou bez chemických prostředků. Brání vysoušení a tím i lámavosti vlasů, usnadňují jejich rozčesávání, posilují je, podporují jejich zdravý růst. Pomáhají v boji proti lupům a svědivé pokožce hlavy, zjemní vlasy a brání nahromadění vlasové mastnosti.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button