Babské radyPřírodní léčba

Bylinné čaje provoní váš byt, dodají energii a pomáhají proti celé řadě zdravotních obtíží

Bylinné čaje proti zdravotním obtížím používaly už naše babičky. Možná jste některé z nich od nich převzali, protože jste zjistili, že vám pomáhají. Kromě toho jsou chutné a připravíte si je během chvilky. Bylinky pro jejich přípravu si můžete nasbírat sami, během procházky, která bude pro vaše tělo také přínosem. Pokud si nejste jisti, že nasbíráte ty správné bylinky, můžete si je zakoupit v lékárně nebo v obchodě s přírodními prostředky.

Čaj proti bolesti žaludku a nevolnosti

Pro přípravu čaje na tyto zdravotní obtíže vyzkoušejte zázvor, skořici nebo mátu. Zázvorový čaj pomáhá v boji proti nevolnosti. Mátový čaj může uklidnit bolavé dětské bříško. Skořice je dobrá na zažívací obtíže.

Čaj proti nespavosti

Všichni dobře víme, že kvalitní spánek je pro naše tělo dokonalým pomocníkem. Každému z nás se to již určitě stalo, jsme unavení, ale naše mysl stále pracuje a nenechá nás usnout. Proti nespavosti a na celkové zklidnění, je ideální volbou čaj připravený z heřmánku, levandule nebo meduňky. Také si můžete koupit bylinné směsi podporující dobrý spánek.

Čaj pro podporu energie

Potřebujete se ráno rychle probudit? Připravte si čaj z rozmarýnu nebo máty. Máta rychle probudí vaše smysly a navíc nezatíží žaludek. Kognitivní schopnosti a paměť zase podpoří čaj z rozmarýnu.

Čaj proti bolestem hlavy

Bolest hlavy pomůže zahnat skořice, levandule nebo citronová tráva. Skořice obsahuje mangan a železo. Tyto minerály mohou potlačovat bolest hlavy. Levandule nabízí uklidňující účinky, především v případě, že bolest hlavy se projevuje jako následek stresu a napětí. Čaj z citronové trávy je ideální volbou v případě, že bolest hlavy způsobují úzkostné pocity.

Čaj proti zažívacím obtížím

Jestliže vás trápí zažívací obtíže, sáhněte po fenyklu. Pokud do čaje přidáte trochu medu, potlačíte případné pálení žáhy.

Čaj proti PMS

Ideálním pomocníkem, především proti nočnímu pocení, je čaj připravený ze šalvěje. Také zklidní rozbouřené hormony.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button