Zdraví

Buďte opatrní – spermie mají vliv na kvalitu DNA

Poškození DNA ve spermiích mužů se podle průzkumu zhoršuje každým dnem. Toto poškození může nakonec způsobit neplodnost nebo určité poruchy u potomků.

Četné studie v posledních letech ukazují, že „biologické hodiny“ u mužů tikají již ve věku 35 let. Nejsou to tak pouze ženy, kdo svým chtíčem rozhodují o potomstvu.

spermie

Po 35. věku života dochází ke zrychlené změně DNA ve spermiích – jak varují urologové. Poškození DNA se tak nejčastěji vyskytuje u mužů mezi 36. a 57. rokem. Statistiky hovoří až o třikrát vyšším poškození, než právě u osob pod 35 let věku.

Tyto změny se pak zhoršují den ode dne a mohou vrcholit neplodností či zdravotními poruchami u potomků starších rodičů. Nepsaným doporučením k tvorbě potomstva je tak věk do 35 let.

Nová vlna sice brojí za starší rodiče – za rodičovství v pokročilém věku, doba popostrkuje, jak ženy, tak muže k rozmnožování se po 40. věku života.

Neznamená to však, že vám teď násilně zakazujeme rodičovství v pozdějším věku, záleží na každého uvážení a jeho zodpovědnosti k budoucnosti. Snažte se alespoň stravovat zdravě a vyvarovat pesticidům.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button