Babské radyPřírodní léčba

Bolí vás zuby? Vyzkoušejte tyto bylinky

Darovanému koni na zuby nekoukej, zní staré pořekadlo, ale my se dnes na své zuby podívejme. Jak si pomoci při jejich bolestech, jak je vybělit a to vše přírodní cestou, bez analgetik a drahých prostředků na bělení zubů? Na to vše měly recept už naše babičky.

Hřebíček

Jistě vás napadlo, že řeč bude o bylinách. Na ty určitě přijde řeč. V první řadě na bolest zubů zabere hřebíček, koření, které používáme v kuchyni. Hřebíček obsahuje látku zvanou eugenol, která působí jako anestetikum, to znamená, že bolavý zub tzv. „umrtví.“ Nejúčinnější je hřebíček rozkousat, popřípadě zakoupit hřebíčkový olej, který má i dezinfekční účinky.

Nyní přichází na řadu bylinky.

Heřmánek

Tato léčivka je stovky let prověřená jako bylina tišící bolesti. Odvarem z heřmánku vyplachujte ústa, na bolavém míst můžete chvíli tekutinu „podržet“. Je také možná pořídit heřmánkový  extrakt, kterým bolavé místo v ústech potíráme.

Šalvěj

Má podobné účinky jako heřmánek a obdobný způsob aplikace. Šalvěj preferujeme, pokud už dojde k otoku dásně kolem bolavého zubu.  Ideální je ale střídat obě bylinky. Léčivý odvar můžete připravit i z dalších antiseptických a protizánětlivých bylinek – třezalky, řepíku, třapatky, řebříčku (ten je možno také kousat.)

Bělení zubů

Za bělení zubů mnohdy vydáváme vysoké finanční částky, přičemž nám některé bělící prostředky ničí sklovinu. Ozkoušený, jednoduchý a účinný recept našich babiček bělení je jejich čištění jedlou sodou, kterou můžete smíchat s kurkumou. Velmi jednoduché bělení zubů pomocí banánové slupky, kdy vnitřní stranou čistíme zuby alespoň 2 minuty. Látky ve slupce obsažené mají bělící účinky. Blahodárný vliv na kvalitu a stav zubů má popíjení zeleného čaje a pojídání listové zeleniny.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button