Bolesti zad a kloubů jsou velmi častým projevem důsledku našeho hektického, nezdravého životního stylu, sedavého zaměstnání a nedostatku pohybu. Pomoci nám může jednoduchá, ale účinná Dornova metoda.
Co je Dornova metoda?
Je manuální cvičení, které dokáže pomoci i při akutních i dlouhodobých bolestech těla. Pomáhá při poruchách a nemocech pohybového aparátu. Pacient za asistence terapeuta provádí pohyby rukou a nohou, přičemž terapeut tlakem palce na dané body těla uvolňuje zablokovaná místa, posléze se provádí série cviků, které je po osvojení cvičit i doma.
Komu je metoda určena?
Dornowa metoda pomáhá při vyhřezlé ploténce, skolióze páteře, posunu obratlů, vbočených palcích, potížích s klouby, kyčlemi, rameny, rozdílné délce končetin, ale i při vysokém krevním tlaku, otocích končetin, bolestech hlavy a migrénách, křečových žilách.
Kdy se Dornowa metoda nedoporučuje?
V některých případech se raději poraďte s lékařem, zda je vhodné Dornovu metodu používat. Obecně se nedoporučuje v těhotenství, při léčbě chemoterapií, artróze či artitidě, Bechtěrevovy nemoci, zlomeninách a podobných úrazech, osteoporóze a zánětech.
Dornova metoda pod vedením terapeuta bývá zakončena Breusseovou masáží, nebo pokud máte hodně zatuhlé svaly, může se aplikovat i na počátku cvičební sestavy. Při masáži se akcentují napjaté svaly a uvolnění energetických bloků. Masáž se provádí třezalkovým olejem, který dokáže prostoupit do hloubky, uvolnit maximálně svaly i ploténky. Breussova masáž je však i psychickou relaxací.
Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.