Zdraví

Bolest zubů nám hlásí nemoc určitého orgánu, věděli jste to?

Jak se nechají slyšet odborníci – první a druhý horní a dolní řezák, jsou zodpovědní za stav ledvin a močového měchýře. To, jak vypadají vaše špičáky zase svědčí o vašem stavu jater a žluči.

4 a 5 premoláry jsou zase výsledkem kondice plic a tlustého střeva. Šesté a sedmé stoličky svědčí o kondici žlučníku, sleziny a slinivky břišní. Pokud ještě máte osmičky, takzvané zuby moudrosti, tak ty vypovídají o vašem srdci a tenkém střevě.

Pokud tedy pociťujete bolest určitého zubu, ve skutečnosti se jedná o bolest určitého orgánu, která je vysílaná do zubu. Zajímavé také je, že problematické zuby poukazují například na bolesti hlavy.

První a druhé řezáky informují o infekci horních močových cest, první řezák může oznamovat angínu, nemoci kloubů nebo akutní zánět žlučníku či hepatitidu.

Bolest čtvrté nebo páté stoličky nám oznamuje kolitidu, chronickou pneumonii nebo alergickou reakci. Bolest horních a dolních čtvrtých stoliček zase poukazuje na problémy s kolenními klouby, rameny, dále na artritidu či onemocnění střev.

Šestka a sedmička je pro změnu indikátorem gastritidy, počínajícího žaludečního vředu, zánětu slinivky břišní nebo chudokrevnosti.

Obecně bolest v horní části je spojena se zánětem vedlejších nosních dutin, nádorem štítné žlázy, anebo se zánětem vaječníků či sleziny. Dolní stoličky zase hlásí problémy s tepnami, arteriosklerózu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button