Zdraví

Barevný a voňavý toaletní papír škodí našemu zdraví

Toaletní papír hýří spoustou vůní, od jasmínu až po levanduli, a o barvách jako růžová, žlutá, modrá se vám ani nesnilo, ale pozor! Zde jsou důvody, proč bychom neměli barevný toaletní papír používat.

toilet-paper-671937_960_720V roce 1987 sice FDA představila revoluci ve farmaceutickém průmyslu tím, že použila k výrobě toaletního papíru barvy a vůně, ale pokusná zvířata vystavena této výrobě, měla po těle zaznamenán výskyt nádorového onemocnění.

Technologie se potom rapidně změnila, ale stejně přetrvává dost obav kolem používání barevného voňavého toaletního papíru. Přidáváním chemických látek jako jsou bělidla, barviva a umělé vůně, ohrožují naše zdraví, ale i znečištění životního prostředí.

Rakovina děložního hrdla

Přímý dopad barevného toaletního papíru může mít za následek zvýšené riziko vzniku karcinomu děložního hrdla.

Rektální problémy

Použití barevného toaletního papíru může vést k zánětu a svědění v oblasti konečníku. Kromě toho byste si měli čas od času kontrolovat po vykonání potřeby i případnou krev na papíře nebo ve stolici.

Barevný toaletní papír ztěžuje viditelnost těchto změn, zejména pokud se utíráte např. růžovým nebo červeným toaletním papírem. Krev ve stolici je nejčastějším příznakem rakoviny tlustého střeva.

Infekce močových cest

Barevný toaletní papír dráždí urovaginální oblast a jeho použití může být příčinou infekce močových cest.

Plísňové infekce

Jedna z otázek u gynekologa by měla padnout i na používání toaletního papíru. Pokud žena přijde s kvasinkovou infekcí pochvy, přímá korelace s barevným toaletním papírem je potvrzena.

Zdravější životní prostředí

Myslet bychom měli i na životní prostředí. Dalším znečišťováním mu jen a jen škodíme. Je sice nízká pravděpodobnost, že používáme nebělený toaletní papír, ale je to důležitý krok k ochraně životního prostředí.

Ne každý obyčejný toaletní papír je bezpečný. Ve skutečnosti se některé toaletní papíry při výrobě bělí, což procesu značně škodí. Taková výroba obsahuje nebezpečné toxiny, včetně dioxinů a furanu, které mohou způsobit řadu zdravotních problémů. Při kupování toaletního papíru čtěte řádně jeho etiketu.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button