Neskutečný hnus! Víte o tom, že byste si neměli stlát peřiny? Tuto automatickou činnost, kterou nám vnukávali rodiče, se odnaučte! Proč?

Úhledně ustlané peřiny jsou totiž kvalitní zásobárnou přibližně 1,5 miliónů odporných roztočů, které zejména u dětí vytvářejí alergie!

Smrádeček, ale teplíčko

Smrádeček, ale teplíčko – to je přesně to, co tyto potvůrky milují. Pokud tedy nechcete podporovat nevědomý chov těchto oblud, nechejte raději peřiny rozkopané přesně tak, jak jste je opustili. Tunely s průzory umožňující průnik vzduchu jsou tou nejlepší hygienou peřin.

Tyto mikroskopické organismy, které pouhým okem nevidíme, však nežijí jen v našich peřinách, které snadno převlečeme, vypereme apod. Žijí totiž i v naší matraci. A víte, čím je krmíte? No přece potem a odumřelými buňkami suché kůže. Mňam.

Právě to, co naše tělo vylučuje, umožňuje roztočům se množit. A jejich výkaly jsou pak naopak nebezpečné pro náš organismus. Jakmile se s nimi dostaneme do kontaktu, reaguje naše tělo zarudnutím, skleněnýma očima, nauzeou, svěděním, horečkou, kýcháním, kašláním nebo problémy s dýcháním.

Jak se tedy těchto organismů zbavit?

Neurovnávejte peřiny – jak se už řeklo. Dále pravidelně větrejte a pouštějte slunce do pokoje. To totiž spolu s větrem roztoči nesnášejí. Navíc postel je třeba převlékat alespoň jednou za dva týdny a jednou za měsíc je nutné ošetřit matraci roztokem, anebo jedlou sodou. Poslední rada  – nechoďte spát s mokrou hlavou.

Čtěte:  Účinné prostředky, které odstraní zápach z podpaží

ZANECHAT ODPOVĚĎ