KrásaPřírodní léčbaZdraví

Arganový olej nabízí výhody pro péči o pokožku

Arganový olej patř do skupiny přírodních rostlinných olejů. Má úžasné přínosy pro pokožku i vlasy. Připravuje se extrakcí z arganových ořechů. Lze jej využít i jako olej nosný. Je to olej lisovaný za studena. Díky tomuto postupu si zachovává všechny účinné látky.

Obsah účinných látek

Arganový olej obsahuje antioxidanty, mastné kyseliny a protizánětlivé sloučeniny. Tyto látky pomáhají pokožku vyživovat, zklidňují záněty, redukují drobné vrásky a pleť udržují hydratovanou. Jsou účinnými pomocníky při léčbě kožních obtíží.

Výhody používání arganového oleje

Kromě výše zmiňovaných arganový olej neucpává póry. Pomáhá redukovat hladinu kožního mazu. Vyšší obsah mastných kyselin bojuje proti zánětům a akné, čistí pokožku. Kromě toho má pozitivní vliv i na vlasy – zanechává je upravené a lesklé.

Arganový olej na akné a mastnou pleť

100 % čistý arganový olej má pozitivní vliv na aknózní pokožku. Pomáhá snižovat hladinu kožního mazu a poskytuje protizánětlivé účinky také podporuje hojení pokožky poškozené.

  • Antibakteriální, hydratační pleťová maska

Připravte si směs ze dvou polévkových lžic medu, 1 lžíce práškové skořice, čtyřech kapek tea tree a několika kapek arganového oleje. Tu naneste na obličej a nechte působit 15-20 minut. Masku můžete používat 1-2x týdně.

Arganový olej pro dokonalou hydrataci

Jednou z výhod čistého marockého arganového oleje je uzamykání vlhkosti a přirozené zvlhčení pokožky. Používání je velmi snadné. 1-2 kapky čistého, přírodního arganového oleje naneste do dlaní. Ty třete o sebe, aby se olej zahřál a následně jej aplikujte krouživými pohyby na obličej. Opakujte ráno a večer.

Arganový olej jako pleťový toner

Je vhodný pro suchou i mastnou pleť

  • Domácí pleťové tonikum

Do šálku vroucí vody vložte sáček zeleného čaje, přiklopte a nechte 10 minut louhovat. Sáček vyjměte a přidejte několik kapek arganového oleje. Směs aplikujte pomocí kosmetického tamponku na pokožku obličeje, kterou očistěte.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button