Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

8 tipů, jak zvýraznit svou přirozenou krásu

Krása je dar matky přírody a každá z nás je svým způsobem krásná. Jsme však často zmateny přitažlivostí hereček a žen propagujících drahé krémy na pleť. Místo utrácení peněz za drahé krémy a pleťové vody, které zdobí police obchodů, byste měly první řadě nalézt přírodní způsob, jak zvýšit svou krásu. Zde je několik jednoduchých, ale úžasných beauty tipů, jak zvýraznit svou přirozenou krásu.

Vyhýbejte se zpracovaným potravinám

Zpracované potraviny v jakékoli formě ubližují vaší kůži. Snižují její hydrataci, čímž je náchylnější k vysoušení a popraskání. Tyto potraviny také podporují zvýšenou aktivitu volných radikálů, což je ideální cesta k předčasnému stárnutí. Zahoďte okamžitě rafinovanou mouku, cukr, těstoviny, koláče a sušenky a budete ještě krásnější.

Pijte dostatek vody

Voda je nezbytná pro hydratovanou pleť. Dostatečná hydratace udržuje pokožku jemnou a hladkou bez vrásek. Vypijte 30 ml vody na každý váš kilogram s minimálním příjmem 1,5 litru vody denně. Pročistí tělo od toxinů a vyčistí ucpané póry. Voda také umožňuje správnou cirkulaci živin a krve.

Velkoryse hydratujte

Lokální hydratace je nezbytná. Nemusíte však utrácet horentní sumy za uspokojení hydratačních požadavků své pleti. Kokosový olej, sezamový olej, extra panenský olivový olej, kakaové či avokádové máslo – to je jen několik z mnoha přírodních hydratačních látek. Naneste dostatečné množství vlažného oleje na kůži před koupelí. Po 15-ti minutách umyjte vodou a uvidíte, jak se vaše pleť rozzáří.

Zahrňte do své stravy zdravé tuky

Zatímco nasycené tuky nejsou pro naše zdraví dobré, zdravé tuky jsou nezbytné pro udržení jemné a hebké pokožky. Skvělým zdrojem jsou ořechy, například vlašské či mandle, slunečnicová semena a sezamová semínka. Zahrňte je do svého jídelníčku a zajistěte si tak dostatečný příjem těchto zdravých látek.

Jezte celá zrna

Vždy dejte přednost pšenici, prosu, ovsu či hnědé rýži před hladkou moukou a bílou rýží. Celá zrna jsou bohatým zdrojem zdravých sacharidů a různých dalších minerálů a vitaminů, které udržují vaše tělo přirozeně krásné.

Nezapomínejte na ovoce a zeleninu

Ovoce a zelenina jsou přírodní zdroje široké škály vitaminů a minerálů nezbytných pro zdravou pokožku. Z ovoce je skvělé například mango, jahody, papája, melouny, banány, kiwi, bobule, datle a avokádo, ze zeleniny například okurky, mrkev, řepa, tykev, dýně, které obsahují vysoké množství přírodních antioxidantů.

Cvičte jógu

Jóga je přirozený způsob, jak zvýraznit svou přirozenou krásu. Zatímco různé polohy tohoto mírného cvičení zvyšují krevní oběh, dechová cvičení a meditace pomáhají zmírnit stres. Stručně řečeno, pravidelné cvičení jógy se pozitivně odrazí i na vašem vzhledu.

Čistěte pleť správně

Používejte šetrné čisticí prostředky a pravidelně nanášejte peeling, který odstraní nahromaděný prach, odumřelé kožní buňky a další látky na vaší tváři, také zlepší krevní oběh, a tím posílí vaši krásu.

Máte nějaké další přírodní tipy na krásu? Podělte se o ně s námi.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button