Babské radyZdraví

8 tipů, jak vytvořit přírodní vůně pro váš domov

V momentě, kdy se někteří z vašich přátel či příbuzných rozhodnou, že vás navštíví, chce každý svůj domov předvést v tom nejlepší světle – perfektně uklizený a voňavý. V první variantě je jasné, jak budete postupovat, ale co týká té druhé, jakou cestu k provonění bytu či domu volíte vy?

vůněJe to sprej, svíčka, nebo úplně něco jiného? Ať už zvolíte jakoukoliv variantu, cíl je vždy stejný a to navození příjemné vonící atmosféry, aby se u vás každý cítil příjemně.

Na osvěžovačích vzduchu a vonných svíčkách bylo prováděno nespočet studií o jejich závadnosti. Velká část by jich testy nezávadnosti neprošla, ale jelikož nezasahují do našeho organismu tak razantně, stále je můžete nalézt na pultu drogerií. Jak se ale vyznat v tom, co je zdraví škodlivé a co ne? Nejednodušší cestou je ta, že se vymaníte od těchto prostředků a zvolíte vlastní a čistě přírodní, které váš byt provoní a zároveň nikoho ani nic neohrozí.

První radou před samotným zavoněním vašeho bytu či domu, je pořádně vyvětrat a pustit čerstvý vzduch, který odstraní zápach.

1. Vaření skořice

Tato metoda je velmi snadná a funguje opravdu skvěle. Vezměte pár skořicových tyčinek nebo lžičku mleté skořice, dejte do hrnce nebo na pánev s trochou vody a přiveďte k varu. Jakmile se začne vypařovat vůně, bude během pár minut rozptýlena po celém vašem domově.

2. Ovocná čistota

Věděli jste, že se dá koupelna a toaleta čistit šťávou z citrónu? Možná vám to přijde trochu divné, ale při aplikaci citrónové šťávy spolu s trochou jedné sody krásně odstraníte vodní kámen, zbytky mýdel a další nečistoty z koupelny a wc. Koupelna nebude jen zářit čistotou, ale bude i krásně vonět příjemnou citrusovou vůní.

3. Udělej si vlastní pokojový sprej

Pokud se neobejdete bez osvěžovače vzduchu, není nic lepšího, než si ho vyrobit svépomocí. A co na něj budete potřebovat? Stačí vám limetková šťáva a jedlá soda. Jedlá soda dokáže skvěle neutralizovat nepříjemné a nežádoucí zápachy v domácnosti a limetková šťáva už jen zařídí, aby váš pokoj voněl.

4. Upečte něco

Co si takhle dopřát něco dobrého. Upečte si chutné koláčky, sušenky nebo jakoukoliv jinou oblíbenou sladkou pochoutku. Nejen že potěšíte svou rodinu, ale také váš dům bude cítit opravdu skvěle.

5. Nechte rozkvést váš stůl

Stačí zajít do blízkého květinářství a nakoupit vaše oblíbené voňavé květiny. Ozdobte s nimi pokoj, jídelní stůl či konferenční stolek. Nejen že vám budou krásně zdobit váš příbytek, ale také ho úžasně provoní.

6. Melte si kávu sami

První, co každé návštěvě asi nabídnete je šálek dobré kávy. Jestli jste milovníci kávy a vlastníte kávovar s čerstvou kávou, není nic lepšího, než že si kávu namelete sami doma. Káva bude chutnat mnohem lépe, když bude připravena z čerstvě namletých zrn a navíc fantasticky provoní celou místnost.

7. Bylinné sáčky

vůněTato metoda vám nahradí umělé vonící vůně do zásuvek či difuzéry. Jediné, co budete potřebovat, jsou bavlněné pytlíčky a směs namletých bylin, květin a koření. Tady se meze nekladou a záleží jen na vás jaké a kolik druhů si do této směsi zamícháte. Malé bavlněné pytlíčky naplňte, dobře zašijte a umístěte je do skříní nebo různě pověste po bytě.

8. Vyrábějte

Můžete být těmi, kdo se bez svíček a různých difuzérů prostě neobejde a miluje jejich vůni. V tomto případě si tyto voňavé produkty vyrobte sami. Vyrazte do nejbližšího supermarketu nebo si jednotlivé potřebné suroviny objednejte z internetu. Například u difuzéru je to velmi jednoduché. Stačí sehnat vlastní rákosové proutky (skvěle ale poslouží jakákoliv dřevina), vonné esenciální oleje a nějakou nádobu. Smícháte oblíbené vůně (buďte ale velmi opatrní) v úzké nádobě, do které poté zasadíte proutky.

Tyto tipy jsou jednoduché a navíc účinné. Nejen že využíváte čistě přírodních zdrojů a nemusíte se bát škodlivin, které by se do těla mohla dostat, ale také ušetříte pár korun.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button