NezařazenéPřírodní léčbaZdraví

8 jednoduchých věcí, které vám každý den pomohu detoxikovat

Jste slabí, unavení či nemocní? Máte pocit, že vás unaví i ta nejjednodušší činnost? Možná máte zanesený lymfatický systém. Pokud je to opravdu tak, možná je načase pomoci svému organismu detoxikovat.

Co je lymfatický systém?

Lymfatický systém se skládá z tkání, orgánů a tekutin, které spolupracují při odstraňování toxinů a odpadů z těla, které jsou odnášeny lymfou a za pomoci bílých krvinek. Mezitím lymfatické uzliny produkují další bílé krvinky v boji proti infekcím.

Lymfatický systém je unikátní v tom, že za běh lymfy není zodpovědný jen jeden orgán. To je také důvod, proč je tento systém zahlcen a přestává fungovat, pokud je vaše tělo zaneseno toxiny.

Podívejte se na následující jednoduché způsoby, jak tělo detoxikovat a uvést tohoto důležitého pomocníka zpět do oběhu.

Masáž

Lymfatické masáže jsou navrženy tak, aby vyčistily lymfatický systém a lehkým tlakem podpořily cirkulaci lymfy. Tyto detoxikační masáže můžete dokonce provádět doma.

Horko-studená sprcha

Pokud při sprchování měníte vodu z velmi teplé na studenou, dopřejete svému organismu opravdový relax. Studená voda stimuluje lymfatický systém a snižuje záněty. Začněte horkou vodou, poté přejděte na studenou a opakujte nejméně jednou pokaždé, když se sprchujete.

Hydratace

Jeden z nejlepších způsobů, jak pomoci organismu detoxikovat, je zůstat hydratovaný. Dehydratace je totiž jedním z mnoha faktorů, které mohou vést k přetížení lymfatického systému. Pitná voda pomáhá tělu odplavovat toxiny přes játra a ledviny. Pokuste se vypít každý den alespoň 2 litry vody a také jezte ovoce, které má hodně šťávy, například meloun, jahody, okurky aj.

Cvičení

Cvičení je nejefektivnější, vykonáváme-li jej pravidelně. Kromě udržení zdravého srdce a dobré kondice přispívá také k cirkulaci lymfy do ledvin a jater. Tyto dva orgány jsou klíčové pro vypuzení toxinů a nežádoucích chemikálií. Vyzkoušejte třeba svižné ranní procházky či pravidelnou návštěvu posilovny.

Správné dýchání

Soustřeďte se na svůj dech. Hluboké cílené dýchání pomáhá uklidnit nervový systém a zpomaluje srdeční tep. Také mění mozkové vlny, což má celkový uklidňující účinek na organismus. Zhluboka se nadechněte nosem do břicha a vydechujte ústy. Zvýšíte příjem kyslíku, což je další způsob, jak pomoci detoxikaci.

Syrové ovoce a zelenina

Strava je samozřejmě důležitá, a zejména syrové ovoce a zelenina jsou výborný způsob, jak aktivovat lymfatický systém. Efektivní je zejména jejich konzumace na lačný žaludek, neboť tak se enzymy rychleji dostanou do lymfatického systému. Nejlepších výsledků dosáhnete například s citrusovými plody, jejichž šťávu můžete vymačkat do vody pokojové teploty.

Masáž kůže

Vezměte masážní kartáč a při sprchování lehce masírujte kůži po celém těle. Tato činnost pomáhá k detoxikaci pokožky a čistí tělo od odpadů a toxických látek, které zanechaly různé produkty. Navíc pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky.

Smích

Určitě znáte přísloví, že smích je nejlepší lék. A platí to i v případě problémů s lymfatickým systémem. Díky smíchu zhluboka dýcháte a stimulujete krevní oběh a funkci orgánů, které pracují v harmonii s lymfatickým systémem k tomu, aby z vašeho těla odešly všechny škodlivé látky.

Nyní znáte jednoduché tipy, které vám pomohou k tomu, abyste se dobře cítili. A čím více jich každý den zvládnete, tím patrnější budou výsledky.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button