Zdraví

7 tipů na boj proti jarním alergiím

Velké množství lidí se stále častěji potýká s jarními alergiemi. Objevují se každým rokem. Především v jarním čase trápí mnoho lidí. Dá se alergie během jarního období udržet v trochu snesitelném stavu? Možná vám pomohou tipy níže.

Proč vzniká alergie?

Alergie je nadměrná reakce našeho imunitního systému na látky, které se běžně vyskytují v ovzduší. Jedná se především o různé pyly, zvířecí chlupy, plísně nebo bodnutí různým hmyzem. Imunitní systém tyto látky bere jako nebezpečné a jeho snahou tak je, aby je odstranil z těla. Díky tomu se objevují různé příznaky – svědění kůže, její zarudnutí, pálení nebo svědění v nose a očích, rýma, kýchání, kašel a bolesti hlavy.

Jak bojovat proti jarním alergiím?

  1. Je potřeba sledovat počasí. Meteorologické a televizní stanice nebo některé webové stránky poskytují informace, které se týkají koncentrací pylů ve vzduchu. Sledujte tyto informace a podle nich si uzpůsobte venkovní aktivity. Při vyšších koncentracích raději pobyt venku omezte na minimum.
  2. Dejte si pozor na pyl. Dlouhé vlasy upravte alespoň do culíku nebo do drdolu. Používejte sluneční brýle a šátek. Objeví-li se projevy alergie, opusťte venkovní prostor.
  3. Využívejte správné větrání. Větrání domu a bytu je velmi důležité. V případě alergií se však může jevit jako velký problém. Je potřeba větrat v době, kdy je pylu a dalších alergenů ve vzduchu minimální množství. Šikovným pomocníkem je klimatizace, která má v sobě zabudovaný filtr.
  4. Dejte pozor na kouření, i to pasivní. Klasické i pasivní kouření zhoršuje příznaky alergií. Vyhýbejte se prostorám, kde je cigaretový kouř.
  5. Výskyt pylu v domácnosti snižuje i správná hygiena. Je potřeba pravidelně vysávat a zbavovat se prachu. Jste-li majitelem domácího mazlíčka, je potřeba jej pravidelně koupat.
  6. Příznaky alergií pomáhají snižovat antihistaminika.
  7. Důležitá je i pravidelná konzultace vašeho stavu s lékařem a to v případě, že máte alergické projevy velmi silné a obtížně se s nimi potýkáte. Lékař může provést podrobnější testy, které ukážou, jaké alergeny jsou pro vás problematické a na jejich základě vám upraví terapii a medikaci.

Tip: Abyste udrželi svůj domov bez pylu a dalších alergenů a mohli volně dýchat, pomůže vám kvalitní čistička vzduchu LIFA air.

Zdroj náhledového obrázku: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button