Babské rady

7 rad, jak se vypořádat se zápachem nohou

Hyperhidróza, kvasinkové infekce a stres způsobují zvýšené pocení, což je velmi prospěšné pro bakterie, které způsobují nepříjemné zápachy. Není však potřeba si zoufat, protože na každý problém existuje nějaké řešení a i nyní vám poradíme, jak se zápachu nohou jednou pro vždy zbavit.

Odstraňte příhodné podmínky pro množení bakterií

Většina bakterií, které způsobují zápach se množí pod nehty a v oblastech s tvrdou kůží. Proto si nezapomínejte očistit chodidla pemzou při mytí nohou. Pečujte o své nehty a co nejvíce je zkraťte.

Vysušte prostory mezi prsty po umytí

Podologové doporučují, abyste po sprchování nejen usušili nohy ručníkem, ale také abyste nezapomněli i na prostory mezi prsty. Tam se nejčastěji udržuje vlhkost a tvoří se plísňové infekce, které vedou k zápachu.

Uvařte pro svá chodidla trochu čaje

Tanniny obsažené v čajových lístcích odstraňují bakterie a snižují otok. Čajové koupele pro nohy můžete dělat každý den.

  • Vylouhujte 3 čajové lžičky čaje v jednom litru horké vody.
  • Přidejte dva litry studené vody.
  • Nechte namáčet své nohy po dobu 15-30 minut.

Jablečný ocet

Obklad z jablečného octa také pomůže s odstraněním zápachu chodidel:

  • Smíchejte 0,5 litrů jablečného octa s 200 mililitry teplé vody.
  • Namočte kousek gázy v tomto roztoku a naneste na chodidla.
  • Nechte působit po dobu dvaceti minut a následně nechte přirozeně uschnout.

Esenciální oleje

Levandulový éterický olej je přesně uzpůsobený na zápach nohou, protože nejen že potlačuje zápach, ale také má antibakteriální účinky. Stačí jednoduše promasírovat chodidla se čtyřmi kapkami tohoto oleje nebo vytvořit koupel o dvou kapkách a třech až čtyřech litrech vody. v této koupeli nechte nohy namáčet alespoň 10 až 15 minut.

Choďte doma bosí

Při chůzi sbírají ponožky všemožné bakterie z podlahy. Tyto bakterie se brzy začnou ve vlhkém prostředí ponožek množit. Je tudíž nutné tento faktor eliminovat.

Udržujte boty suché

Je nejlepší mít na každé roční období alespoň dva páry bot, které můžete střídat. Pokud nemáte druhý pár a vaše stávající boty se namočí, existuje jedna stará účinná metoda: dejte dovnitř kuličku zmachlaných novin. Tyto noviny absorbují přes noc vlhkost a ráno je případně můžete dosušit fénem na vlasy.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Redakce

Snažíme se hledat nejrůznější metody, které zajistí člověku zdraví i bez každodenního braní léků. Některé naše texty jsou kontroverzní svou metodickou odlišností, některé vám pomohou v diagnostice nemoci klasickou cestou. Máme tu spoustu článků pro každého, kterého zajímá zdraví a přírodní léčba.

Podobné články

Back to top button