NezařazenéZdraví

7 důvodů, proč je elektronická cigareta lepší pro zdraví než běžná

Kouření je zlozvyk, který mají miliony lidí po celém světě a který má obrovský dopad na jejich zdraví. Pokud nedokážete přestat, přejděte alespoň na tzv. „vaping,“ což je inhalace a vydechování par přes elektronické cigarety. V mnoha zemích stále probíhá debata, zda by měl být vaping zakázán či legalizován, nelze však popřít, že vaping má oproti klasickému kouření řadu výhod. Zde je 7 z nich.

Žádný zápach

Nedílnou součástí kouření je špatný dech a celkový zápach, který se drží nejen na vašem těle, ale také v oblečení, případně nábytku aj. Pro některé lidí, zejména nekuřáky, může být tento fakt značně odpuzující. Elektronická cigareta vás tohoto problému zbaví. Vzhledem k tomu, že se jedná pouze o páru, nebudete mít žádné problémy s cigaretovým zápachem.

Menší množství chemikálií

Cigarety obsahují velké množství chemických látek, pravděpodobně více než 2000, například methanol, nikotin, arsen, benzen, butan, oxid uhelnatý a mimo jiné i smrtící dehet, který může vést k tak závažným chorobám, jako je rakovina. Vaping představuje vdechování menšího množství chemikálií, a proto je pro lidské tělo o něco bezpečnější. Studie provedené The Royal College of Physicians and Public Health v Anglii ukázaly, že oproti tabáku jsou elektronické cigarety bezpečnější o 95 %.

Lepší cenová dostupnost

Ceny cigaret jsou neustále na vzestupu, a proto je vaping stále oblíbenější a levnější variantou. Tak můžete ušetřit spoustu peněz, třeba na kvalitnější potraviny či relaxační pobyt v lázních.

Relativně neškodné k okolí

Kouřením cigaret ohrožujete nejen sebe, ale i své okolí. Výzkum ukázal, že pasivní kouření cigaret má na svědomí asi 600 000 úmrtí každý rok. Na druhou stranu elektronické cigarety nevedou k produkci jakýchkoli extrémně škodlivých nebo karcinogenních látek, proto nepředstavují téměř žádné zdravotní riziko pro lidi kolem vás.

Pestrá škála síly

Na rozdíl od cigaret, ty elektronické vám dávají na výběr z mnoha možností síly nikotinu, a to v rozmezí od 0 do 24 mg. Zatímco nekuřák může mít 0 mg, ti, kteří si rádi dají několik cigaret denně mohou vyzkoušet 3 až 6 mg atd. Opět platí, že ti, kteří jsou příliš závislí na kouření a nemohou vydržet bez několika krabiček denně, mohou využít páru s 24 mg nikotinu. Tyto změny nejsou u cigaret možné.

Různé příchutě

Vaping vyhoví každým chuťovým pohárkům, protože existuje celá řada různých příchutí, například krémová, tabáková, ovocná aj.

Změna návyků

Je zajímavé, že velkou část populace vapingu tvoří dřívější kuřáci cigaret. Mnoho lidí se snaží zbavit se kouření pomocí nikotinové náplasti, ale jen s velmi malou úspěšností. Naopak díky elektronickým cigaretám se to mnoha lidem podařilo. Rozmanitá síla nikotinu umožňuje uživatelům postupně snižovat jeho příjem až k nule. Takže tím, že přestanete s kouřením a rozhodnete se pro vaping, se určitě přiblížíte pevnějšímu zdraví.

A navíc – nový protikuřácký zákon se elektronických cigaret netýká.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button