Zdraví

6 známek karcinomu děložního hrdla, které by ženy měly znát a kontrolovat je

Rakovina je smrtící nemocí, které lze často předejít tím, že budeme sledovat chování našeho těla. Tak například rakovina děložního čípku – jedná se o onemocnění způsobené nejčastěji HPV nebo lidským papilomavirem, který je vysoce nakažlivý. Tento virus je pohlavně přenosnou infekcí, která se nabízí v mnoha druzích, ale jen některé způsobují zmiňovanou rakovinu děložního čípku. HPV může způsobit abnormální růst buněk, které vedou právě k samotné rakovině.

Je důležité si uvědomit, že příznaky tohoto onemocnění nemusí být vždy zjevné. Nějaké ale přece jenom jsou a vy byste je rozhodně neměli ignorovat.

Zde je šest symptomů, které vyžadují odborníka:

  1. delohaBolest nebo krvácení – rakovina děložního čípku roste na stěnách děložního hrdla, které mohou vyschnout a dokonce se natrhnout, což způsobuje krvácení. Může jít také o rektální krvácení nebo krvácení močového měchýře. Pamatujte, že zejména jakékoli krvácení mimo menstruační období je důvodem k neprodlenému vyšetření lékařem!
  2. Anémie – pokud se vaše stravovací návyky nezměnily a stále se cítíte unavení, pokud se vaše srdce zrychlí i při normální námaze – to vše jsou příznaky chudokrevnosti. Anémie může být způsobena abnormálním krvácením, které často doprovází rakovinu děložního čípku.
  3. Neobvyklý výtok – když začne rakovina uvnitř děložního čípku růst, buňky děložní stěny produkují atypický vodnatý výtok.
  4. Problémy s močením – postižený děložní čípek může bránit průchodu moči. V důsledku toho nejste schopna naplno vyprázdnit svůj močový měchýř, což způsobuje pálení až bolest, či dokonce navíc infekci močových cest.
  5. Hubnutí – většina forem rakoviny vždy potlačuje chuť k jídlu. Otok děložního čípku může tlačit na žaludek, což vede ke snížení chuti k jídlu a k hubnutí.
  6. Bolest nohou, boků nebo zad – otok děložního čípku stlačuje také vnitřní orgány a cévy, takže může být pro krev obtížné, dostat se až k dolním končetinám, což způsobuje bolesti a otoky nohou a kotníků.

Avšak pouze lékař je natolik fundovaný, aby vám stanovil přesnou diagnózu, sami můžete zpozorovat pouze případné příznaky.

K nejznámějším faktorům patří:

  • kouření nebo pobyt v zakouřeném prostředí
  • promiskuita
  • nechráněný pohlavní styk
  • nízká imunita

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button