Zdraví

5 symptomů poškození ledvin, které s největší pravděpodobností ignorujete

Jestliže orgán v našem těle nefunguje tak, jak má, je ohrožen náš celkový zdravotní stav. Stejné je to i u ledvin. Jste si vědomi toho, co se může stát, když ledviny zastaví řádné filtrování toxinů z krve? Zde jsou některé příznaky poškození ledvin, kterým je třeba věnovat pozornost a také několik rad, jak zlepšit funkci ledvin zcela přirozeným způsobem.

Bolest dolní části zad

Jedná se o jeden z nejčastějších příznaků při nemocných ledvinách. Nejprve se bolest projevu pouze na jedné straně, ale občas zabolí obě strany zad. Například pokud máte tendenci spát na jednom boku více než na druhém, oblast ledvin na této straně bude více bolestivá.

Suchost, vyrážka a svědění

anatomy-158998_960_720Je-li funkce ledvin narušena, krev není dobře filtrována. Následují vyrážky, přetrvávající svědění a suchost pokožky těla. Tento příznak nelze ignorovat ani použitím léčebných mastí. Problém se takto nevyřeší natrvalo.

Změny ve fungování močového měchýře

Funkce močového měchýře se změní, pokud ledviny přestanou produkovat moč. Některé z těchto změn jsou například: zpěněná nebo bublinatá moč, časté noční močení, bledá moč, větší množství moči než obvykle, tmavší moč, pocit tlaku a obtížné močení, krev v moči, atd.

Oteklé části těla

Vzhledem k tomu, že ledviny odstraňují odpad z těla, dochází při jejich selhání k hromadění tekutin v určitých částech těla, jako jsou například obličej, ruce, nohy, kotníky a prsty.

Únava

Ledviny produkují hormon erytropoetin, který pomáhá při tvorbě červených krvinek přenášejících kyslík. Nicméně pokud se počet červených krvinek sníží, může dojít k anémii. Pokud jsou buňky zbaveny kyslíku, projevuje se snížení počtu krvinek také únavou.

Příčiny poškození ledvin

Ve mnoha případech je důvodem poškození ledvin kadmium – těžký kov. Tento kov se dostává do prostředí přes spalování oleje a uhlí, ale také komunálního odpadu. Kromě toho je tento těžký kov přítomen i ve fosforečných hnojivech, které intoxikují potraviny. Kuřáci vdechují kadmium přímo do plic. Není to jeden z dobrých důvodů, proč konečně skoncovat s kouřením?

Zlepšení funkce ledvin

Nejlepší způsob, jak zlepšit funkci ledvin, je prostřednictvím zdravé výživy a změny životního stylu. Vyhněte se kouření cigaret a produktům s vysokým množstvím kadmia. A co víc? Zahrňte do svého života více fyzické aktivity, pijte více vody a neslazeného brusinkového džusu. Můžete do své výživy přidat také kukuřičné hedvábí, jalovec, přesličku, kořen lopuchu, listy z medvědice lékařské, bylinu Chanca Piedra nebo zlatobýl.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button