Zdraví

4 příznaky infarktu, které by měl znát každý

Mnoho lidí věří, že hlavním příznakem infarktu je silná bolest v srdeční oblasti. Není to však pravda. 25 % infarktů přichází tiše, bez jakýchkoli jasných příznaků. Podle kardiologa doktora Crandalla, který věnoval infarktu mnoho let své kariéry, lze však jeho riziko zvrátit, neboť nám tělo dává mnoho znamení předtím, než na něj opravdu dojde.

Otok

Otoky kotníků nebo nohou někdy souvisí s nadměrným stáním nebo sezením, ale také selhání srdce může vést k hromadění tekutin v těle. Poté dochází k otokům kotníků, nohou nebo břicha. Může tedy dojít k přibírání na váze, zatímco dotyčný ztrácí chuť k jídlu.

Úzkost

Lidé, kteří jsou ohroženi srdečním infarktem, trpí častými záchvaty úzkosti ještě předtím, než se nepříjemná situace objeví.

Bolesti

Dalším příznakem mohou být bolesti v dalších oblastech. Často se tento pocit spustí na hrudníku a šíří se do čelisti, ramen, paží, zad až k břichu. V některých případech lidé nepociťují bolest na hrudi, ale v ostatních částech těla. Většinou se však bolest vyskytuje v jednom z ramen nebo mezi lopatkami.

Kašel

Existují případy, kdy pacienty vykašlávali krvavé hleny, trpěli před infarktem dušností nebo nepříjemným kašlem. Děje se tak kvůli hromadění tekutiny v plicích. Ujistěte se, že věnujete zvláštní pozornost při těchto problémech.

Toto jsou některé z dalších nejčastějších příznaků:

Nevolnost, točení hlavy, studený pot, dušnost. Je velmi důležité, abyste neignorovali příznaky a doufali, že jednoduše odezní. V případě, že trvají déle než 5 minut, zavolejte sanitku nebo ihned jeďte do nemocnice.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button