Přírodní léčba

2 jednoduché recepty proti zánětu nosních dutin

V tomto ročním období, kdy se často střídá slunečné počasí s deštivým, je velmi jednoduché nastydnout. Viróza doprovázená kašlem a ucpaným nosem dokáže na začátku jara nepříjemně potrápit.

Pokud k nemoci dojde, mnoho lidí volí léky a sirupy z lékáren. Než tento krok podniknete, je vhodnější vyzkoušet přírodní alternativu, která vás neohrozí vedlejšími účinky a je účinnější, než umělé preparáty. V tomto článku vám představíme nejlepší recepty, které se dokáží vypořádat se zahleněnými dutinami v období nachlazení.

Horký ananasový elixír

Na nápoj budete potřebovat:

  • ½ – 1 šálek ananasové šťávy
  • ½ lžíce jablečného octa
  • špetku kajenského pepře
  • 1 lžičku medu

Všechny ingredience umístěte do hrnce a na mírném ohni je důkladně promíchejte. Následně nechte směs vychladnout.

nachlazeníAnanas je plný protizánětlivých složek a ty dokáží zabíjet bakterie, odstraňovat hleny a uklidnit bolesti v krku. Také je plný vitamínu C, který posiluje imunitní systém a zabraňuje dalšímu nachlazení. Jablečný ocet zase napomůže vašemu tělu s odkyselením a vytvoří v těle prostředí, ve kterém bakterie nepřežijí. Sladký a zdravý med působí antibakteriálně a navíc dodá nápoji příjemnou nasládlou chuť. Poslední ingredience, kajenský pepř, ohřeje vaše tělo zevnitř, čímž bojuje proti horečkám a nevolnostem.

Zázvorový nektar

nachlazeníNa léčivý nápoj budete potřebovat:

  • 1 citrón
  • kousek zázvoru (cca 5×5 cm)
  • špetku kajenského pepře
  • špetku sušené kurkumy
  • kapku extraktu z máty
  • 1-2 kapky stévie (pro doslazení v případě potřeby

Nejdříve oloupeme a nastrouháme zázvor, který následně smícháme se šťávou z jednoho citrónu. Poté přidáme kajenský pepř, kurkumu a mátu. Vše zalijeme horkou vodou (asi dvojnásobkem množství směsi), necháme vychladnout a nápoj je hotový.

Citrón dodá tělu potřebný vitamín C, zázvor uklidní bolest v krku a eliminuje hlen v plicích a v nose. Kurkuma dodá tělu antibakteriální a protizánětlivé složky a spolu s mátou napomůže vykašlávání a nepřekrvení nosní sliznice.

Zažeňte nepříjemnou nemoc s těmito přírodními a velmi účinnými nápoji. Garantujeme vám, že se nemoci zbavíte velmi rychle a navíc vašemu tělu dodáte plno zdraví prospěšných látek bez dalších zbytečných toxinů.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button