Zdraví

1,5 milionů roztočů žije ve vaší posteli – jak je vyhubit?

Všichni víme, co bychom měli každé ráno udělat – umýt si obličej, ale také ustlat si postel. Tento zvyk máme hluboce zakořeněný díky výchově rodičů. Ovšem, co už nikdo neví, že by se postel neměla stlát hned po probuzení.

Úhledně ustlanou peřinou a polštářem totiž podporujeme náš nevědomý chov roztočů. Ti si totiž hoví v teplíčku podobně jako my každou noc s nimi.

Jedná se o malé mikroskopické organismy, které žijí v naší posteli, v našem povlečení i matraci. My je krmíme svými odumřelými buňkami suché kůže a potem. Nechutné, že?

posteli

Tyto naše nevědomé „výkaly“ dávají všanc nové armádě roztočů, která se dokáže rychle množit. Navíc si uvědomte, že těchto v průměru 1,5 milionů roztočů, kteří žijí v jedné posteli, sami vylučují a my v tom spíme.

Právě jejich výkaly představují to úhlavní nebezpečí pro naše zdraví. Když na to naše tělo reaguje protilátkami, začne uvolňovat histamin a ten způsobuje otok a zarudnutí, máme červené skleněné oči, nevolnost, svědění, horečku, kýchání, kašlání a dokonce problémy s dýcháním.

Ti, kteří jsou navíc velmi citliví, mohou na svém těle zaznamenat červené hrbolky, podobně jako po komářím píchnutí, které také hodně svědí.

Jak se tedy zbavíme roztočů?

Řešení je snadné – neurovnávejte si po probuzení peřiny, nechejte je rozkopané přesně tak, jak jste z nich vylezli, s průzory k větrání. Jen tak značně eliminujete tyto škůdce. Místo toho raději otevřete okno i dveře, ať se udělá průvan. Když se roztoči dostanou na přímé sluneční světlo a vzduch, nemají dobré podmínky pro život a přestanou se tak množit. Odborníci rovněž radí, že převlékat postel byste měli alespoň jednou za dva týdny. Jednou za měsíc pak ošetřete svou matraci s fyziologickým roztokem nebo jedlou sodou. A nikdy nechoďte spát s mokrou hlavou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button