Zdraví

12 zdravotních přínosů konzumace kmínu

Kmín je velice populární a hojně využívaný především v indické a východní středomořské kuchyni. Kromě lahodné chuti, kterou dává pokrmům, má i celou řadu zdravotních výhod.

1. Detoxikace organismu

Semena kmínu jsou bohatá na fosfor, cuminaldehyd a thymol. Všechny tyto látky mají detoxikační vlastnosti, díky kterým udržují naše tělo bez toxinů.

2. Pomoc v boji proti stárnutí pleti

Stárnoucí kůže je nejhorší noční můra každé ženy a to od předčasného stárnutí, až po vrásky. Semínka kmínu jsou bohatá na vitamín E, který udržuje pokožku nádhernou a zářící, snižuje výskyt vrásek a stařeckých skvrn a dokonce udržuje pokožku pevnou a zdravou.

Můžete si vytvořit pleťovou masku – smíchejte drcená semínka s medem a aplikujte na obličej.

3. Pomoc s kožními obtížemi

Jak již víme, semínka kmínu jsou extrémně bohatá na vitamín E, který také pomáhá při kožních obtížích. Kmínový olej je bohatý na antimikrobiální a antimykotické látky, které pomáhají odstraňovat houbové a mikrobiální kožní onemocnění, jako jsou ekzém a psoriáza .

4. Pomáhá vyrovnávat hladinu glukózy v těle

Přidejte pražená a rozdrcená semena kmínu do misky tvarohu a konzumujte ho denně.

5. Podpora při nedostatku železa v krvi

Mnoho lidí v současné době nevědomky trpí nedostatkem železa a potížemi s tímto nedostatkem spojenými. Kmín obsahuje velké množství železa. Postačí, pokud jej každý den budete přidávat do své stravy.

6. Bojuje proti astmatu a respiračním chorobám

Kmín obsahuje látku zvanou Thymochinon, která hraje důležitou roli protizánětlivého bronchodilatátoru. Pomáhá v boji proti astmatu a dalším chorobám horních cest dýchacích.

7. Podpora trávení

V dnešní době většina lidí trpí nějakou poruchou trávení a to především kvůli nezdravému a stresujícímu životnímu stylu a nevhodným stravovacím návykům. Patří mezi ně překyselení, plynatost nebo syndrom dráždivého střeva. Semínka kmínu pomáhají těmto potížím předcházet.

8. Velký obsah vitamínu C

Vitamin C pomáhá bojovat s nachlazeními a virovými infekcemi a také udržuje imunitu našeho těla.

9. Zabraňuje zadržování vody

Mnoho lidí trpí zadržováním vody, které způsobuje otoky. Kmínová semínka mají diuretické účinky, díky čemuž podporují uvolňování vody z těla.

10. Zvyšuje imunitu a pomáhá při rychlém zotavení z nemocí

Vysoká úroveň imunity zajišťuje boj proti nemocem a také pomáhá při rychlejším zotavení po nemocech.

11. Chová se jako protikarcinogenní a inhibuje rakovinu

Rakovina je hrozné a smrtící onemocnění, které ničí tělo. Semena kmínu jsou vysoce účinná proti karcinogenním činidlům (tymol, thymochinon a dithymochinon), která bojují proti rakovině.

12. Ochrání před slunečními paprsky

Dalším vynikajícím přínosem pro kmínové semínko je skutečnost, že má schopnost zabránit úpalům od slunečních paprsků a tepla. V litru vody nechte povařit kmínová semínka, odvar sceďte a po vychlazení pijte místo vody.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button