NezařazenéZdraví

12 základních tipů pro zdravý domov

Ve svém domě či bytě trávíme spoustu času, a proto by měly být udržovány v opravdové čistotě. Nic se samozřejmě nemá přehánět, ale čistý domov odpudí podivné tvory a dodá naší duši klid. V čistém a uklizeném prostředí se cítíme o poznání lépe, proto se podívejte na následující tipy pro čistý a zdravý domov.

Setřete prach ze skříní a polic

Jedním z nejlepších způsobů, jak zbavit skříně prachu, je smíchat 1 polévkovou lžíci rostlinného oleje a 2 polévkové lžíce prášku do pečiva s vodou a touto směsí vyčistit všechny skříně a police v bytě alespoň jednou týdně.

Vydrhnutí vany a toalety

Časté mytí vany a toalety je důležité proti množení bakterií a plísní.

Čištění dřezu a umyvadla

Tyto plochy je nutné udržovat čisté, proto byste je měli umývat alespoň dvakrát týdně. Stačí vám k tomu obyčejné mýdlo a voda.

Mytí elektrického vařiče

Vařič je nutné stírat nejlépe po každém použití, například suchým čistým hadříkem nebo kapesníkem.

Praní povlaků na postel

Povlaky by se měly prát každých pět dní.

Praní a žehlení oblečení

Mnoho lidí oblečení nežehlí, pokud to není vyloženě nutné. Vyžehlené oblečení však vypadá elegantně a ve skříni je snadnější jej urovnat, abyste zabránili nepřehlednému nepořádku.

Mytí kuchyňského náčiní

Kuchyňské náčiní je nutné mýt po každém použití mycím prostředkem a horkou vodou.

Drhnutí pohovek

Je nutné také jednou za čas vyčistit sedačky, aby se odstranily nečistoty a oživila se tak jejich barva a krása. Existují různé typy speciálních čisticích prostředků, včetně těch na kůži.

Pořiďte si kartáč na stropy

Stropní kartáč se používá k čištění pavučin v rozích stropů. Jedná se o jemný druh kartáče se štětinami pokrývajícími plastovou násadu.

Každá věc má své místo

Je opravdu dobrý nápad dávat každou věc na své místo. Například vyprané oblečení do skříně, boty do regálu, polštáře na posteli či pohovce atd.

Mytí odpadkových košů

Další aspekt čistého domova. Je doporučeno koš vymýt po každém vyhození odpadků, aby se zabránilo zápachu a skvrnám od jídla.

Použití bytového parfému

Využitím vůně můžete navodit libovolnou atmosféru. Vůně by však měla být velmi jemná, aby se zabránilo podráždění.

Pokud budete svědomitě aplikovat všechny tyto tipy, váš domov bude zářit čistotou bez ohledu na to, jestli bydlíte v maličkém bytě či několikaposchoďové vile.

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button