Krása

10 způsobů, jak zpevnit pokožku po hubnutí

Podařilo se vám zhubnout a nyní si zoufáte, co s povolenou a visící kůží? S tímto neestetickým problémem si můžete pomoci sami, potřebujete k tomu jen své odhodlání a sílu pustit se do další cesty za krásnou postavou.

Pokud se vám v poslední době podařilo zhubnout 5 až 10 kg samovolně, tedy bez cvičení, které by vás zároveň zpevňovalo, měli byste své pokožce dopřát pořádné zpevnění, aby vaše postava vypadala skvěle. Zpevněte svou kůži pomocí deseti vyzkoušených způsobů.

hubnutí

Hydratace kůže

Začněte s řádnou hydratací pokožky. Nemluvíme jen o hydratačních krémech, ale i o dostatečném příjmu tekutin. Hydratace je důležitá pro vaše tělo každý den a v každém ročním období. Pokud chcete zpevňovat svou pokožku, naučte se ji řádně hydratovat. Omezte spotřebu kávy a alkoholu, abyste vodu z těla zbytečně neztráceli.

Aerobní cvičení

Základem každého tréninku by mělo být aerobní cvičení. Tedy cvičení, při kterém se zvyšuje vaše tepová frekvence a trvá déle než 20 minut. Tímto cvičením si dokonale prokrvíte tělo a nastartujete organismus. Může být součástí posilování nebo být samostatnou cvičící složkou. Mezi aerobní cvičení patří běh, cyklistika, plavání a turistika. Pomocí aerobního cvičení spalujete další tuky a zároveň zpevňujete svou pokožku, která se při vyšší tepové frekvenci dokonale prokrví.

Vyzkoušejte jógu

yoga-1148172_960_720Jóga je spojení dokonalého cvičení, které protáhne vaše tělo a bystří i vaši mysl. Cílem jógy je spojení tělesné schránky s vaší myslí. Pomůže vám zmírnit stres a napětí, pomáhá vám zhubnout a zpevnit tělo. Klíčem jógy jsou pomalé pohyby a korigovaný dech. Vyzkoušejte jógu

a během několika týdnů budete překvapeni, jak se vaše kůže stává pevnější. Jóga se skládá z pěti klíčových prvků: dýchání, cvičení, relaxace, správné stravy, pozitivního myšlení a meditace. Pro to, abyste mohli cvičte jógu doma, si upravte svůj prostor. Vyberte si místnost, kde je málo nábytku a žádné zbytečné vybavení. Místnost by měla být bez věcí, které odvádí vaši pozornost. Snažte se jógu cvičit každý den po dobu alespoň 60 minut a váš život bude delší a zdravější.

Zdravé posilování

K aerobnímu cvičení přidejte i posilování. Nemusíte navštěvovat posilovnu a zvedat těžké váhy, ale můžete posilovat doma se svou vlastní vahou, která se stává vaším nejlepším spolubojovatelem proti povislé kůži.

Nízkotučné bílkoviny

bílkovinyTučné potraviny nahraďte nízkotučnou verzí. Bílkoviny vám pomáhají stavět svalovinu a jsou důležitou stavební jednotkou, která zpevňuje vaši pokožku. Vybírejte si tedy pouze čisté bílkoviny, které nejdou ruku v ruce s tuky. Přidejte do své stravy ořechy a semínka, luštěniny, maso, ryby a sojové výrobky.

Vyhněte se fast foodům

Zapomeňte na tzv. rychlá občerstvení, která vám nepřináší nic zdravého a ni prospěšného. Smažené, tučné a kalorické potraviny vám maximálně pomohou nabrat zpět ztracená kila. Ani zpevnění vaší pokožky neprospívají. Jsou jen zbytečnou potravinou, která tisíckrát více škodí, než aby vám prospívala.

Syrové potraviny

Trendem zdravého stravování jsou potraviny, které pozřete pouze v syrovém stavu, jelikož se vařením ztrácejí důležité látky, které jsou více než prospěšné našemu zdraví. Syrové potraviny, jsou životadárné a neztrácejí žádnou svou jedinečnou schopnost, tedy vitamíny a minerály jsou v ovoci a zelenině stále obsaženy. Naučte se zakomponovat do své stravy více ovoce a zeleniny a sami pocítíte změnu, která se projeví i na vaší pokožce. Takováto strava obsahuje velké množství vlákniny, která čistí střeva. Přísun ovoce a zeleniny detoxikuje vaše tělo a snižuje hladinu tuku v těle.

Přírodní oleje

Používejte přírodní oleje, které můžete přidat do koupele nebo je vmasírovat do vaší pokožky. Zpevní vaše tělo a pomáhají dostatečnému prokrvení. Není lepší relaxace než té spojené s přírodním olejem a masáží. A i řádný relax je pro vaše tělo nepostradatelný.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button