Babské radyKrásaNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Jak zneviditelnit ucpané póry?

Bez ohledu na to, jak dobře se o svůj obličej staráte, často vám mohou život znepříjemňovat ucpané póry, které nepěkně „zdobí“ váš obličej a kůže kvůli nim vypadá flekatá. Tento problém je zapříčiněn nadměrným vylučováním mazu z mazových žláz. Naštěstí jejich velikost může pomoci snížit celá řada přírodních léčivých prostředků, díky nimž bude pleť vypadat pevně a zdravě.

Je také důležité dodržovat určitý režim péče o pleť tak, abyste tento problém drželi na uzdě. Pakliže nevzhledné zvětšené póry trápí i vás, zde jsou nějaké způsoby, jak proti nim můžete přírodně bojovat.

Čištění

Když se póry ucpou nečistotami, zvětší se a maz či bakterie způsobí zánět. Myjte si obličej pravidelně, ale ne příliš často – max. dvakrát denně a používejte přípravky, které pleť příliš nevysušují, neboť vysušená pleť produkuje ještě více mazu.

Ledové kostky

Na problematická místa přiložte kostky ledu na 15 až 30 sekund. Led kůži stáhne.

Ovesné vločky

Rozmixujte 1 polévkovou lžíci ovesných vloček se lžící jogurtu a dejte do chladničky na několik hodin. Poté tuto pastu naneste na kůži a nechte působit asi 30 minut. Opláchněte vlažnou vodou. Ovesné vločky také můžete smíchat s citronovou šťávou či růžovou vodou.

Prášek do pečiva

Vizážisté spoléhají na jednou sodu, protože pomáhá minimalizovat výskyt pórů a zároveň bojuje proti akné. Pokud máte velmi citlivou pokožku, používejte jedlou sodu opatrně, protože může dráždit kůži. Smíchejte prášek s vodou a aplikujte na obličej. Smyjte po pěti minutách jemnými krouživými pohyby.

Rajčata

Rajčata pomáhají pleti mnoha způsoby, například snižují výskyt mazu, velikost pórů a zlepšují celkový vzhled pokožky. Smíchejte rajčatovou šťávu s vodou a aplikujte na obličej pomocí vatového tamponu. Nechte působit 15 minut a umyjte.

Citron a ananas

Citronová a ananasová šťáva obsahuje přírodní enzymy, které čistí a rozjasňují pleť. Zejména citron má výjimečné čisticí schopnosti a zmenšuje viditelnost pórů. Potřete plátkem ananasu či citronu postižená místa, nechte působit 15 minut a poté umyjte. Pokud máte citlivou pokožku, použije poté hydratační krém, protože citron i ananas mají tendenci vysušovat.

Jogurt

Bílé kvalitní jogurty obsahují kyselinu mléčnou a probiotika, která pomáhají bojovat se škodlivými bakteriemi, které způsobují akné a také snižují viditelnost pórů. Naneste tenkou vrstvu jogurtu na obličej a nechte působit po dobu 5 až 10 minut. Delší doba než 10 minut může vést k podráždění pokožky.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button