Přírodní léčbaZdraví

Zlepšete zdraví svého srdce: okurka a česnek jsou ideálními prostředky

Hypertenze je způsobená dlouhodobou zvýšenou silou krve proti cévním stěnám, což v závěru může způsobovat srdeční choroby. Čím více krve srdce musí pumpovat, tím více je namáháno a zužuje tepny. Tím stoupá hodnota krevního tlaku, který přispívá ke vzniku onemocnění srdce i mozkové mrtvice.

Podle nejnovějších statistik jsou nejvíce postiženi lidé ve Spojených státech, cca 70 milionů dospělých lidí trpí nějakým z výše uvedených problémů. 40% dospělých se nachází ve věku nad 25 let.

Velký podíl na jejich potížích mají různé příčiny, ale největší měrou přispívá stres, špatné stravování a nedostatek tělesné aktivity. Tyto faktory zvyšují riziko vzniku hypertenze. Špatný životní styl se také podepíše zvýšenou hladinou cholesterolu. Chcete znát potraviny, které vám pomohou v boji proti vysokému tlaku a cholesterolu? Rozhodně nevynechejte ze svého jídelníčku okurku a česnek.

Potraviny s příznivou regulací krevního tlaku

Okurka

Jedná se o mimořádně zdravou zeleninu, která je plná vody, vlákniny, draslíku a hořčíku. Draslík je minerál, který pomáhá vyrovnávat množství sodíku ve vašich buňkách. Je jakousi prevencí diabetu 2. typu, podporuje hubnutí a reguluje hodnotu krevního tlaku.

Česnek

Plno lidí považuje česnek za tradiční lék proti vysokému krevnímu tlaku. Vysoká hladina cholesterolu může znamenat riziko ischemické choroby srdeční. Infarkt myokardu vzniká na podkladě sníženého průtoku krve v důsledku zúžených tepen aterosklerózou.

Mnoho studií potvrdilo, že allicin v česneku, funguje stejným mechanismem jako ACE inhibitory na snížení krevního tlaku. Předpokládá se, že česnek brání vzniku angiotenzinu II (hormon, jež pomáhá uvolnit cévy). Česnek je také velmi užitečný v efektivní regulaci LDL cholesterolu.

Okurkový salát s česnekem

Okurku s česnekem byste měli v případě obtíží konzumovat každý den.

Budete potřebovat následující ingredience:

  • 3 stroužky česneku
  • 1 okurku
  • 3-4 lžíce vody
  • 1/2-1 lžíci jablečného octa

Rozdrťte slupku česneku bokem nože – česnek oloupejte a dejte stranou. Umyjte okurku a nakrájejte jí na malé kousky. Okurku přendejte do velké prosklené misky. Nyní je potřeba česnek nasekat a přihodit k okurce. Přidejte ocet a vodu a dle potřeby upravte množství. Okurkový salát s česnekem servírujte s čerstvou mátou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button