Krása

Zlepšete vzhled vašich vlasů pomocí domácí hydratační masky

Suché vlasy se mohou objevit u každého a v každém věku. Příčin tohoto problému je celá řada. Pokud jsou vlasy suché, mají sklon k větší lámavosti.

Časté příčiny výskytu suchých vlasů

Příčiny jsou vnější i vnitřní. Mezi vnitřní příčiny patří nerovnováha organismu, nedostatečný příjem tekutin, absence důležitých složek potravy, nevyvážená strava, málo pohybu na čerstvém vzduchu, velké množství stresu, nedostatečný odpočinek.

Do vnějších příčin bychom pak mohli zařadit především nevhodné působení na vlasy ze znečištěného prostředí, nešetrné zacházení s vlasy, nevhodní péče o vlasy, nevhodné přípravky určené pro vlasovou hygienu nebo časté používání tepelných přístrojů (feny, kulmy a žehličky na vlasy), časté úpravy vlasů, nedostatečná ochrana vlasů proti slunečním paprskům.

Domácí hydratační masky

Pokud chceme podpořit zdravý vzhled našich vlasů, můžeme vyzkoušet některé hydratační masky, které si jednoduše připravíme ze snadno dostupných surovin.

  • Kokosový olej, avokádo a banán

Banány obsahují draslík a přírodní oleje, avokádo nabízí vitamín B a zdravé tuky. To vše pozitivně působí na hydrataci vlasů.

Pro přípravu masky postačí 1 oloupané avokádo, 1 zralý banán a 2 lžíce kokosového oleje. Všechny suroviny pečlive smícháme tak, aby vznikla kompaktní směs, kterou následně naneseme na vlasy a necháme působit po dobu 20-30 minut. Následně opláchneme a použijeme šampón a kondicioner.

  • Avokádo, med a olivový olej

Olivový olej a avokádo dodají vlasům zdravé oleje, jež podpoří hydrataci a enzymy obsažené v medu podpoří lesk. Kromě toho má med antibakteriální účinky.

Pokud chcete vyzkoušet tuto masku, připravte si 1 zralé a oloupané avokádo, 1 lžíci olivového oleje a 2 lžíce medu. Všechny suroviny dobře promíchejte, vzniklou směs naneste na vlasy a nechte působit po dobu 20 minut.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button