Krása

Zhubněte s jednou lžičkou tohoto koření

Kmín pochází z Egypta a jedná se o koření, které se používá v kuchyni i pro lékařské účely. Nejde však o kmín, na který jsme zvyklí, ale o „křížový“ kmín.

Široce je využíván na Středním východě, v Indii, Číně a ve Středozemním moři, a to již po celá staletí.

Lidé jej využívají během každého vaření a po přečtení tohoto článku, budete kmín denně používat i vy.

Kmín nám pomáhá trávit, bojovat s anémií, diabetem, zácpou a dalšími zdravotními problémy. Ale také pomáhá v procesu hubnutí, což ocení zejména věčně nespokojené ženy…

Hubněte s kmínem

Odborníci z Íránu analyzovali 88 obézních žen. Tyto účastnice byly rozděleny do dvou skupin a začaly se podrobovat dietě a výživovým radám.

Jedna skupina konzumovala jogurty se třemi gramy kmínu denně, zatímco druhá skupina požívala pouze jogurty. Skupina, která konzumovala zmiňovaný kmín, zhubla o 50% více než skupina druhá.  Nejen, že se snížil index jejich hmotnosti, ale také objem pasu. Toto koření navíc posílilo metabolismus těchto žen.

Snižuje hladinu tuků v krvi

Kromě hubnutí, má kmín podíl i na snížení hladiny tuků v krvi. Experiment to potvrdil v celých 23% procentech, ve srovnání s druhou skupinou bez kmínu v jogurtu. Totéž můžeme říct i cholesterolu.

Tyto výsledky tak ukazují, že kmín je prospěšný v boji s aterosklerózou, srdečními onemocněními, cukrovkou a dalšími. Vědci tak začali zkoumat rozdíly mezi jednotlivými druhy kmínu a jejich možné využití. Protizánětlivé a antioxidační vlastnosti jsou rovněž neopomenutelnou vlastností kmínu.

Kmín snižuje hladinu cholesterolu

Rostlinné steroly, které jsou součástí kmínu, mají pozitivní vliv na lipidy a vstřebávání cholesterolu. Studie zjistila, že konzumace kmínu se podílí na regulaci cholesterolu, ba dokonce naopak – pomáhá předcházet vstřebávání tuků z potravy.

Kmín můžete konzumovat jako doplněk vařené zeleniny, do kuřecí nebo zeleninové polévky, do pomazánek atd. atd.

Kmínový čaj

Uvařte si kmín ve vodě, připravíte si tak uklidňující čaj. Nechte jej však louhovat osm až deset minut před pitím.

Double-Fat-Loss-With-One-Teaspoon-Of-This-Miracle-Spice-Daily

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button