Zelený čaj jako lék: Základní pokyny
Zelený čaj, extrakt z něj umí léčit nejen lidskou duši. Pozor však na nekvalitní verze ve složení s pesticidy nebo herbicidy, které poškozují zdraví.
Jak si připravit tento nápoj? V prvé řady nepoužívejte vroucí vody, protože ta zbavuje čaj jeho živin. Louhovat jej nechte asi tři minuty. Čím však déle, tím se uvolní do vody více sloučenin. V případě nekvalitních čajů však těch špatných….
Dále, komu se dělá ze silného čaje špatně, ten by měl ubrat – může totiž docházet ke zvracení a mdlobám – přesně takovou sílu čaje mají.
Pokud chcete něco do čaje přidat – zapomeňte na cukr, jediná povolená esence je citrón, který pomáhá absorbovat katechiny. Cukr ani mléko vám zejména při hubnutí nepomůže. Když už to je nezbytně nutné a nevydržíte bez slazení, upřednostňujte zdravou alternativu cukru.
Pokud pijete čaj z listů, který má obecně větší sílu, dávkujte si maximálně tři gramy. Denně se pak doporučují vypít čtyři a pět šálků. Každé tělo je však individuální a pro někoho to může být už moc.
Jinou verzí čaje jsou potravinové pilule s obsahem drceného čaje. Jedná se o rychlejší alternativu, jak dostat do těla antioxidanty z této rostliny v prášku. Množství je vyznačeno vždy na poučení výrobce, na druhou stranu nemůžete všemu napsanému věřit – výrobci rádi o své kvalitě a výši obsahu živin lžou. Výzkumy ukazují, že výrobci slibují více než sto procent kofeinu, kterého je v závěru v těchto potravinových pilulích pouze dvaačtyřicet procent. Na druhou stranu čím méně živin obsahují tyto produkty, tím paradoxně více jedu do nich tyto továrny napěchují.

Čtěte:  Dokáže váš život změnit krabička? Tato ano, je dietou i zdravým stravováním v jednom!
ZDROJhttp://www.livin3.com
Sdílejte