Jídlo a receptyZdraví

Zelený čaj jako lék: Základní pokyny

Zelený čaj jako lék: Základní pokyny
Zelený čaj, extrakt z něj umí léčit nejen lidskou duši. Pozor však na nekvalitní verze ve složení s pesticidy nebo herbicidy, které poškozují zdraví.
Jak si připravit tento nápoj? V prvé řady nepoužívejte vroucí vody, protože ta zbavuje čaj jeho živin. Louhovat jej nechte asi tři minuty. Čím však déle, tím se uvolní do vody více sloučenin. V případě nekvalitních čajů však těch špatných….
Dále, komu se dělá ze silného čaje špatně, ten by měl ubrat – může totiž docházet ke zvracení a mdlobám – přesně takovou sílu čaje mají.
Pokud chcete něco do čaje přidat – zapomeňte na cukr, jediná povolená esence je citrón, který pomáhá absorbovat katechiny. Cukr ani mléko vám zejména při hubnutí nepomůže. Když už to je nezbytně nutné a nevydržíte bez slazení, upřednostňujte zdravou alternativu cukru.
Pokud pijete čaj z listů, který má obecně větší sílu, dávkujte si maximálně tři gramy. Denně se pak doporučují vypít čtyři a pět šálků. Každé tělo je však individuální a pro někoho to může být už moc.
Jinou verzí čaje jsou potravinové pilule s obsahem drceného čaje. Jedná se o rychlejší alternativu, jak dostat do těla antioxidanty z této rostliny v prášku. Množství je vyznačeno vždy na poučení výrobce, na druhou stranu nemůžete všemu napsanému věřit – výrobci rádi o své kvalitě a výši obsahu živin lžou. Výzkumy ukazují, že výrobci slibují více než sto procent kofeinu, kterého je v závěru v těchto potravinových pilulích pouze dvaačtyřicet procent. Na druhou stranu čím méně živin obsahují tyto produkty, tím paradoxně více jedu do nich tyto továrny napěchují.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Back to top button