Jídlo a receptyZdraví

Zelené potraviny jsou superfood

Mezi nejznámější zelené potraviny patří ječmen a chlorella. Obě jsou bohaté na celou řadu vitamínů, antioxidantů, enzymů (ovlivňují metabolismus a imunitu), minerálních látek a živin a to v přirozené formě. Kromě toho také obsahují vlákninu, která je potřebná pro správné fungování trávicího sytému.

Mají příznivý vliv na naše zdraví

Působí celistvě a přirozené. Pomáhají zneškodňovat škodlivé látky, které se do těla dostávají z ovzduší či nevhodnou stravou. Vzhledem k tomu, že jsou zásadotvorné, mají příznivý vliv při překyselení organismu a pomáhají upravovat zažívání.

Díky vysokému obsahu chlorofylu podporují lepší krevní obraz, urychlují hojení ran a brání vzniku zánětů a infekcí.

Významný je i jejich sytící a regenerační efekt.

Chlorella

Zelená řasa, která obsahuje velké množství vitamínů (A, E, B3, K1), minerálů (vápník, hořčík, draslík) a velké množství vysoce stravitelných bílkovin. Vyskytuje se ve sladkovodních vodách v oblasti Asie a Austrálie.

Nejvýznamnějším účinkem chlorelly je schopnost detoxikovat organismus. Navazuje na sebe toxiny z krve a tkání a odvádí je vylučovací soustavou z těla ven. Naše tělo pak může zahájit proces regenerace a funguje tak, jak by mělo. Díky detoxikaci dochází i ke snižování vysoké hladiny cholesterolu, optimalizuje se krevní tlak a obnovuje se celková vitalita organismu.

Zelený ječmen

Pro jeho výrobu se využívají rostlinky v raném stádiu vývoje, kdy jsou ještě zelené. V této vývojové fázi mají nejvyšší obsah užitečných výživných složek.

Původní domovinou této rostliny je Nový Zéland, ale v současné době se pěstuje po celém světě.

Obsahuje velké množství draslíku, vápníku, železa a hořčíku.

Šťáva z ječmene pomáhá navracet organismu zásadité prostředí, odstraňuje překyselení, které podporuje vznik celé řady civilizačních chorob a oslabuje imunitní systém.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button