Přírodní léčba

Zatočte s komáry těmito přírodními prostředky

Letní období je časem výletů, koupání a kempování, ale také časem komárů. Ti jsou nejvíce aktivní během večera, nemají totiž rádi sluneční paprsky. Přitahuje je kombinace potu, vůně a vlhkosti. Po jejich štípnutí nám pak zůstane červená a svědivá pokožka. Pořídit si proti nim můžeme repelenty v obchodě nebo si nějaké můžeme připravit doma.

V případě použití nosných olejů tyto brání rychlému odpařování olejů.

Citronový eukalyptový olej

Připravíme si lahvičku o objemu 100 ml, vlijeme do ní 90 ml nosného oleje (olivový, kokosový) a 10 ml citronového eukalyptového oleje. Řádně promícháme. Směsí se mažeme vždy, když vyrážíme do přírody.

Mátový a kokosový olej

Do 30 ml kokosového oleje vmícháme 12 kapek oleje mátového. Směs používáme vždy, když se chystáme do přírody.

kokosový olej

Jablečný ocet a esenciální oleje

Připravíme si 50 ml jablečného octa, 50 ml vody 10 – 12 kapek esenciálního oleje (citronella, eukalyptový, hřebíčkový). Směs nalijeme do rozprašovače a použijeme při vycházce do přírody.

Esenciální olej z citronové trávy a eukalyptu

Do 60 ml nosného oleje přidáme 10 kapek esenciálního oleje rozmarýnového a 10 kapek esenciálního oleje z citronové trávy. Oleje však lze přidat i do 60 ml vody.

Tea tree a kokosový olej

Do 30 ml kokosového oleje vmícháme 10 kapek oleje tea tree. Tuto směs můžeme používat jako prevenci nebo na místa, kde nás komár již štípl. Tea tree má antiseptické a protizánětlivé účinky a tak urychluje hojení pokožky.

Skořicový olej a voda

Skořicový olej patří mezi velmi silné odpuzovače komárů. Postačí smíchat 10 kapek oleje a 30 – 40 ml vody. Směs nalijte do rozprašovače a použijte vždy, když se chystáte na výlet do přírody.

Levandulový olej, vanilka a citronová šťáva

Do 1,5 šálku vody vmícháme 10 kapek levandulového oleje, 3 lžičky vanilkového extraktu a 3 lžíce citronové šťávy.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button