Krása

Vyzrajte na popraskané nohy několika jednoduchými tipy

Neskutečně neestetický problém, kterým trpí mnoho lidí po celém světě, teď můžete překonat. Popraskané paty jsou především znakem dehydratace. Bohužel však i nedostatečné nebo veškeré žádné péče o své nohy. Bohužel mnoho lidí asi nevidí, s jakými patami chodí v otevřených sandálech do společnosti.

Popraskané paty mohou být ale také zdravotním problémem, který se dostavuje zejména u cukrovkářů. Pokud tento zdánlivě zanedbatelný vzhledový problém neřešíte, může se popraskání časem dostat až do takového stavu, že vás paty začnou bolet a štípat, trhliny se budou časem rázně prohlubovat.

Právě v tomto článku vám tedy ukážeme pomocí čtyř metod, jak vyzrát na tento estetický, a zároveň i zdravotní problém, se kterým se trápí mnoho lidí. Uvedené metody se skládají z receptů ze snadno dostupných ingrediencí, které si snadno zmixujete u sebe doma. Směs pak stačí nanést na postižená místa a pojistit ponožkami, a to vždy nejlépe chvíli před spaním, ať přírodní lék pracuje přes noc.

  1. Citron s glycerinem – tato metoda vám zjemní ztvrdlou kůži na patách. Do misky nebo lavoru si nachystejte horkou vodu, přidejte sůl, glycerin a citronovou šťávu. Nohy si v této lázni smáčejte po dobu dvaceti minut. Po dvaceti minutách si nohy oškrábejte klasickou pemzou. Metodu opakuje nejlépe 5x po sobě, a poté vždy v případě potřeby.
  2. Vazelína a citronová šťáva – tato kombinace se vám dostane hluboko pod kůži a pomůže vám zjemnit vnější pokožku. Nejdříve si nohy smočte na dobu dvaceti minut v horké vodě se solí. Poté si nohy řádně usušte a potřete si je citronovou šťávou, a poté vazelínou. Nohy pak schovejte do ponožek a jděte spát. Tuto metodu je třeba také aplikovat několikrát…
  3. Medová metoda – med je zázračným lékem snad na vše. Hydratuje a změkčuje kůži. Do lavoru s horkou vodou si dejte jeden šálek medu a ponořte své nohy na dvacet minut.
  4. Metoda rýžové mouky – budete potřebovat dvě lžíce rýžové mouky, medu a jablečného octa. Nohy si na dvacet minut smočte v horké vodě, a poté na ně napiplejte tuto směs a opatřete je ponožkami. Směs můžete do nohou také jemně vmasírovávat.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button