Jídlo a receptyPřírodní léčbaZdraví

Vyzkoušejte speciální vaječnou dietu. Co udělá s vaším tělem?

Sice se říká, že konzumace vajec není zdravá, protože vejce má na svědomí vysoký obsah cholesterolu v krvi. Opak je ale pravdou. K čemu jsou tedy vajíčka dobrá?

 1. Nasytí vás  – vajíčka jsou totiž bohatá na proteiny a bílkoviny vás na dlouhou dobu zasytí
 2. Ztratíte tuk – protože nebudete mít potřebu se přecpávat.
 3. Vejce však nadýmají.
 4. Vaše pleť i vlasy se zregenerují díky vitamínu B2, B5 a B12, které jsou důležité pro naše vlasy, kůží, ale i pro orgány, jako jsou játra či pro mozek nebo nervový systém.
 5. Zuby a kosti vám zesílí, protože vejce je skvělým zdrojem vitamínu D, který je potřeba pro vstřebávání vápníku.
 6. Získáte aminokyseliny, protože lidské tělo potřebuje až dvacet různých esenciálních aminokyselin. Jejich nedostatek způsobuje slabost, únavu, ochabování svalů a oslabený imunitní systém.
 7. Díky vajec se nabijete energií, protože vajíčka obsahují patnáct procent doporučené denní dávky riboflavinu a vitamínu B2. tyto vitamíny vám dodají dostatek energie na celý den.
 8. Vajíčka snižují stres a úzkost, protože regulují hladinu serotoninu v těle.
 9. Zlepšují také imunitní systém, protože obsahují selen, který je nezbytný právě pro naši imunitu a hormony štítné žlázy. Jen tak může naše tělo bojovat s nemocemi a viry.
 10. Vajíčka zlepšují kognitivní funkci – obsahují totiž potřebný cholin.
 11. Regulují hladinu cholesterolu, protože ač žloutek je plný cholesterolu – podle odborníků se jedná o zdravý cholesterol.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button