Přírodní léčba

Využití magických houbiček k odstranění závislosti na nikotinu

Věděli jste, že přibližně 500 000 Američanů každý rok zemře kvůli závislosti na nikotinu? Vědci z Johns Hopkins University přišli se studií dopadu člověka po požití „psilocybinu“ – aktivního halucinogenního činitele z lysohlávky, který pomůže kuřákům přestat kouřit.

lysohlávkyVýsledky byly impozantní. V pečlivě kontrolovaném prostředí kuřáků byly aplikovány lysohlávky třikrát v průběhu dvou měsíců. Výsledná studie byla zveřejněna v časopise „Journal of Psychopharmacology“ a ukázala úspěšnost kuřácké abstinence ve výši 80% po šesti měsících. Porovnejte je například s 35% úspěšností léku „vareniklin“, který je na lékařský předpis, a snadno pochopíte, proč tato studie vyvolala takové nadšení.

Průměrný věk účastníků studie byl 55 let, kouřili v průměru 19 cigaret denně po dobu 31 let. Opakovaně se pokoušeli přestat a byť někteří experimentovali s halucinogeny již v minulosti, nikdo si nemyslel, že by lysohlávky mohly fungovat v léčbě ze závislosti na nikotinu. Nyní vědci zjišťují, že psilocybin má dosud neprozkoumané zdravotní výhody, které by mohly být použity v rámci kognitivních léčebných programů behaviorální terapie. Psilocybin také prokázal, že je účinný při léčení deprese, úzkosti a obsedantně kompulzivních poruch.

lysohlávkyVe studii vědci zdůrazňují, že v kontrolovaném prostředí, pod dohledem zdravotníků, mohou být dlouholetí kuřáci, kterým jsou podávány pilulky s obsahem „psilocybinu“, ušetřeni behaviorální terapie.

Dr. Matthew Johnson, vedoucí autor studie a profesor psychiatrie a behaviorálních věd na Johns Hopkins University School of Medicine, říká, že není jednoduché přestat kouřit v závislosti na jakýchkoliv lécích, které mají přímý vliv na nikotinové receptory. Týká se to tedy i případu biologické reakce na psilocybin. Johnson hodlá o další výzkum, s možností využití „psilocybinu“ k léčbě na závislosti na nikotinu, usilovat i nadále.

A my mu držíme palce, závislost na nikotinu je závažná a je potřeba najít léčbu, která je skutečně účinná a levná.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Zdroj náhledového obrázku: Depositphotos

Štítky

Filoména Božetěchová

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Jeden komentář

  1. Já se léčím z traumat pomocí lysohlávek, a funguje to! A je to skoro zadarmo a bez otravního psychiatra.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button