Babské radyJídlo a receptyNezařazenéPřírodní léčbaZdraví

Jak vypít víc vody? Máme pro vás 13 neobvyklých tipů

Všichni víme, že je potřeba pít vodu. Jenže často snadno zapomeneme. Tak co dělat? Vzdát se? Není třeba. Pití vody nemusí být stresující ani nudné. Existuje celá řada neobvyklých způsobů, jak vypít víc vody. A možná to bude dokonce zábava. Tak jdeme na to.

Střídejte teplotu vody, kterou pijete

Někdy přijde studená voda vhod. Ale pokaždé nemusí být ledová. Je prokázáno, že nejvíce nám svědčí vlažná voda, protože pomáhá při trávení, zácpě a dalším.

Pijte bylinné čaje. Může to být dobrý start

Pokud pro vás voda prostě není, nahraďte ji bylinnými čaji. Jsou chutné, hydratují a v závislosti na bylinkách, které do nich přidáte, mají také spoustu zdravotních benefitů. Bylinné čaje jsou chutné teplé i studené. Jen je pokud možno neslaďte, snižuje se tím ozdravný účinek.

Kupte si lahev na vodu s háčkem

Často se stává, že láhev s vodou zapomeneme doma či v autě a předsevzetí je to tam. Také je občas otravné vodu neustále brát s sebou. Existuje spoustu typů lahví, které si díky háčku můžete připevnit na tašku či batoh, takže pravidelný pitný režim je snazší než kdykoli předtím. Používáním jedné láhve také výrazně ulehčíte životnímu prostředí.

Design lahve by vás měl bavit

Vyberte si takovou lahev, která vyhovuje vaší osobnosti a může být třeba i první záminkou pro začátek konverzace. Na trhu jsou takové možnosti. Stačí si vybrat!

Napište si poznámku na dobré místo

Žízniví lidé častěji svačí, než aby pili vodu. Pokud také milujete svačinky a neustále musíte něco zakusovat, přičemž nedostatečně pijete, připravte si poznámku na strategické místo, kterým může být třeba skříň s pamlsky nebo lednička. Skvělým vedlejším účinkem je to, že pokud budete pít více vody, budete se také cítit zasycenější a nebudete mít takovou potřebu neustále svačit.

Napište si na láhev hodiny, kdy máte pít

Vaše láhev vody může být váš největší spojenec. Vyznačte si na své láhvi časy, ať víte, kolik máte v určitý čas vypít. Můžete si na bok také napsat nějaká povzbuzující slova, aby se vám upíjelo ještě lépe.

Nastavte si upomínku na svůj mobil

Na co se díváte nejčastěji za den? Pokud jste jako většina ostatních, pak je to pravděpodobně mobilní telefon, který váš zrak poutá častěji, než cokoli jiného. Proč toho nevyužít? Napište si na tapetu pod hlavní menu upomínku, která vám připomene pitní režim, kdykoli budete chtít zkontrolovat facebook či nové zprávy.

Kořeněná jídla vás donutí víc pít

Čím uhasíte pálivou příchuť thajského jídla, protože tam bylo moc chilli? Pravděpodobně vodu. Pokud to zvládnete, přidejte nějaké koření do svého jídelníčku. Najednou zjistíte, že pijete mnohem víc, než je obvyklé.

Mějte láhev s vodou v autě a kdykoli zastavíte, napijte se

Dopravní zácpa může být opravdu otravná. Řízení také dehydratuje, a to zejména když je horko a vaše klimatizace odmítá spolupracovat. Během delších cest si na viditelné místo připevněte upomínku, že máte pít každých 20 minut a každých 15 minut v teplém počasí. Během cesty budete čilejší.

S brčkem toho vypijete více a rychleji

Používáte-li brčko, zjistíte, že pijete mnohem rychleji než obvykle. Nikdo neví proč, možná proto, že pití s brčkem je příjemnější nebo jednodušší.

Zkuste použít aplikaci pro sledování svého příjmu vody

Lidé mají rádi, když vidí důkazy svého pokroku. Je povzbudivé vědět, že jste dosáhli svých cílů.

Ozvláštněte vodu

Přidejte do své lahve na vodu plátky čerstvého ovoce, mátu, zázvor nebo jiné chutné bylinky.

Získejte vodu i odjinud

Kdo říká, že vodu musíte mít jen ve sklenici? Existuje spousta chutných potravin, které mají vysoký obsah vody a pomohou vám s hydratací. Mezi ty top patří okurky (96% vody), cuketa (95% vody) nebo grapefruity (91%vody).

 

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button