Přírodní léčbaZdraví

Vyhlaste artritidě válku a bojujte s ní přírodní cestou

Artritidu je někdy obtížné léčit, zvláště pokud máte problémy s koleny a kyčlemi. Špatně se přemisťujete, hůře se vám chodí a ani nemůžete dělat to, co byste chtěli. První volbou jsou léky na předpis. Jenže ty poskytují jen krátkodobou úlevu a věřte tomu, že se velmi často promítnou i na stavu vašich jater. Rovněž se na nich dá vybudovat závislost.

Měli byste vědět, že vám může pomoci i zdravá strava a vhodná skladba účinných látek. Je však potřeba omezit potraviny, které zánět podporují a naopak se soustředit na doplnění správných vitamínů, minerálů, stopových prvků a antioxidantů (ovoce, zelenina).

Představíme si recept na protizánětlivý koktejl, který působí již za jeden týden po používání. Zmírňuje bolesti kloubů, je plný zdravých živin a bojuje proti chorobám.

Domácí protizánětlivé smoothie – recept

Složení:

  • 3 nebo 4 mrkve
  • 1 červené jablko
  • ½ kořene zázvoru
  • ½ kořene z kurkumy
  • 1/4 citrónu s kůrou

Postup:

Oloupejte kořen zázvoru a kurkumy, z jablka odstraňte jádřinec. Nařežte všechny ingredience a vložte do mixéru – otočte na vysokou rychlost a vše rozmixujte. V případě, že by byl koktejl moc hustý, rozřeďte ho trochou vody. Užijte si svůj koktejl a přečtěte si ještě o jeho blahodárném složení.

O složení:

ibuprofenKurkuma je jedno z nejsilnějších koření na světě. Nedávná studie potvrdila, že má schopnost snížit bolesti způsobené artritidou lépe než ibuprofen.

Kurkuma bojuje proti infekcím, zabraňuje vzniku některým druhů rakoviny, snižuje zánět, léčí trávicí a jaterní potíže. Kořen kurkumy je také užitečný při léčbě Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby nebo roztroušené sklerózy.

Zázvorový kořen je léčivý, jelikož snižuje bolesti kloubů, projevy osteoartritidy (OA) a revmatoidní artritidy (RA). Vykazuje podobné vlastnosti jako ibuprofen.

Jablka obsahují sloučeninu – quercetin. Tato sloučenina má silné protizánětlivé a antioxidační vlastnosti. Quercetin má schopnost udržovat zdravé srdce díky čistým cévám. Bojuje s vysokou hladinou cholesterolu, kardiovaskulárním nemocem a potížím s krevním oběhem.

Mrkev v sobě ukrývá vysoké množství beta-kryptoxanthinu a dalších účinných antioxidantů. Součástí mrkve jsou významné protizánětlivé dávky, které se dají považovat za přírodní náhradu aspirinu, ibuprofenu, naproxenu a celebrexu.

Citrón poskytuje tělu velké množství zdravotních výhod. Je tu plno živin a kyselina citrónová, která má ve skutečnosti na organismus alkalizační účinek. Sloučeniny nalezené v kúře citrónu pomáhají k relaxaci cév, snižují zánět a jsou proti bolestem nervů. Je to tedy skvělou volbou pro lidi s artritidou.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button