KrásaZdraví

Vyčistěte si pokožku pomocí těchto jednoduchých peelingů

Odumřelou pokožku je potřeba pravidelně odstraňovat a to bez ohledu na to, jaký typ pleti máme. Tento čistící proces pomůže udržet pokožku jemnou a uvolní ucpané póry. Vůbec nemusíme chodit do salónu. Čistící peeling si snadno připravíme doma z dostupných surovin. Lidská kůže se neustále sama regeneruje. Staré buňky nacházející se v její horní vrstvě odumírají a nahrazují je nové, které se vytvářejí ve vrstvě spodní. S přibývajícím věkem se však přirozené regenerační schopnosti, které pokožka má, zhoršují. Její čištění pomocí peelingu pomáhá její regeneraci.

Jaké suroviny tedy použít pro exfoliaci pokožky?

Hnědý cukr

Do lžičky mandlového nebo kokosového oleje vmícháme lžíci hnědého cukru. Ten funguje jako exfoliátor dokonale. Jeho textura je hrubší a tak snáze odstraní odumřelé kožní buňky. Drhnutí navíc zlepší krevní oběh a pokožka tak bude jemnější a pružnější.

Cukr a med

Smícháme lžíci cukru a lžíci medu a směs použijeme na pokožku. Cukr funguje jako peeling a med pokožku hydratuje. Také může pomoci v boji proti oxidačnímu poškození.

cukr a med

Epsomská sůl

Vytvoříme si směs z jednoho šálku Epsomské soli, jednoho šálku kokosového oleje a deseti kapek oleje levandulového. Vzniklou směsí drhneme pokožku 2-3 minuty. Následně dokonale umyjeme. Granulky soli odstraní odumřelé kožní buňky. Epsomská sůl je také skvělým detoxikačním a pH vyrovnávajícím prostředkem. Kokosový olej má hydratační účinek a levandulový olej působí jako relaxant.

Kávová sedlina

Připravíme si směs, která bude obsahovat 2-3 lžíce kávové sedliny a jednu lžíci kokosového nebo olivového oleje. Vzniklou směsí drhneme pokožku jemnými a krouživými pohyby po dobu 3-4 minuty. Tento peeling je skvělý i na suché a popraskané paty. Kofein v kávě obsažený zlepšuje krevní oběh.

Ovesné vločky

Smícháme dvě lžíce ovesných vloček s vodou a vytvoříme hustou pastu. Tou masírujeme povrch pokožku, necháme působit 2-3 minuty a řádně omyjeme.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button