Krása

Vodu z rýže nevylévejte. Je prospěšná pro vaše vlasy

Používání vody z rýže k péči o vlasy je prastará asijská metoda, která pomáhá řešit hned několik problémů trápících vaše vlasy. Postačí vám pouze sklenice rýže a voda na namočení zrn.

Všichni víme, že před vařením se rýže nejprve namáčí do vody a pak se scedí. Tuto vodu nevylévejte. Rýžová voda vypadá jako mléčná tekutina a to díky tomu, že obsahuje škrob. Také je bohatá na minerály a vitamíny.

Rýžová voda napíná pokožku, zlepšuje zdraví vlasů, krevní oběh a podporuje růst kožních buněk. Pokožku udržuje mladistvou.

Způsoby přípravy rýžové vody

Rýžovou vodu na vlasy můžete používat vařenou nebo fermentovanou

Rýžová voda vařená

Jednou z možností, jak získat rýžovou vodu je vaření rýže. Přebytečná voda, která zůstane po jejím uvaření, je koncentrovaná tekutina, kterou můžete naředit a používat na oplach vlasů. Vodu získáte tak, že při vaření rýže jí do hrnce nalijete více a po uvaření rýže ji scedíte. Použít můžete jakýkoli druh rýže. Rýžovou vodu použijte při oplachování umytých vlasů, nechte působit 5-20 minut, můžete jemně vmasírovat do pokožky hlavy. Následně vlasy opláchněte obyčejnou vodou. Používejte alespoň 1x týdně.

rýže v misce

Rýžová voda fermentovaná

Tato voda se nechává před použitím nějakou dobu kvasit. Proces fermentace pomáhá vytvářet silnou kapalinu, kterou je potřeba, před používáním ještě ředit.

Fermentovanou rýžovou vodu si vyrobíte velmi snadno. Do nádoby vsypte půl šálku rýže, zalijte dvěma šálky vody a nechte stát 30 minut. Následně přelije přes sítko a vzniklou tekutinu nechte stát ve sklenici 1-2 dny při pokojové teplotě. Jakmile se ze sklenice začne linout kyselý zápach, přesuňte ji do lednice. Před jejím používáním přidejte 1,5 šálku teplé vody.

Jaké výhody nabízí rýžová voda?

Zlepšuje růst vlasů. Aminokyseliny ve vodě obsažené snižují vypadávání vlasů a podpoří jejich růst. Kromě toho obsahuje vitamíny, které také růst vlasů podpoří. Také redukuje vznik roztřepených konečků. Obsahuje totiž proteiny. Škody napraví i aminokyseliny ve vodě obsažené. Rýžovou vodu můžete použít jako regeneraci pro vlasové konečky, které do vody namočíte na dobu 20 minut. Rýžová voda také zlepšuje vlasovou strukturu. Velkou výhodou je i posílení vlasových kořínků.

Zdroj náhledových obrázků: Pixabay

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Back to top button