Jídlo a receptyPřírodní léčba

Víte, které potraviny mají protizánětlivé účinky?

Zánět v těle nám pomáhá v boji proti infekci a zraněním. Na druhé straně však může přerůst do zánětu chronického, který způsobí řadu zdravotních obtíží. V boji proti škodlivým zánětům mohou pomoci i některé potraviny. Podívejte se na některé z nich.

Bobuloviny

Mezi nejběžnější bobulové druhy ovoce patří jahody, borůvky, maliny nebo ostružiny. Toto malé ovoce obsahuje velké množství vlákniny, vitamíny a minerály. Velkým přínosem jsou i antioxidanty, v tomto případě se jedná a antokyany. Tyto látky mají velké protizánětlivé účinky, jež pomáhají snižovat riziko některých chorob.

Tučné druhy ryb

Jedná se o dokonalý zdroj bílkovin a mastných kyselin. Mezi nejlepší druhy se řadí losos, sardinky, makrely či sledi. Pomáhají tlumit zánět, který může být příčinou metabolického syndromu, srdečních obtíží, cukrovky či problémy s ledvinami.

Brokolice

Brokolice pomáhá snižovat riziko vzniku srdečních chorob a rakoviny. Obsahuje totiž antioxidant sulforaphan, který bojuje v těle se zánětem.

V brokolici nalezneme také hořčík, který je potřebný pro správnou činnost svalů. Díky vysokému podílu vlákniny podporuje správnou činnost střev a má pozitivní vliv proti střevním chorobám mezi něž patří i rakovina.

Avokádo

Obsahuje velké množství draslíku, hořčíku, vlákniny a také mononenasycené tuky. Mezi další látky tělu prospěšné patří karotenoidy a tokoferoly, které jsou spojovány s nižším výskytem rakoviny. Tělu také dodá celou řadu potřebných vitamínů.

Zelený čaj

Zapomínat nesmíme ani na tekutiny. Velké protizánětlivé účinky nabízí zelený čaj. Kromě toho podporuje imunitní systém, pomáhá v boji proti vysokému krevnímu tlaku, vysokému cholesterolu a chrání naše tělo před srdečními obtížemi. Má pozitivní vliv na naši pleť. Podporuje snižování hladiny cukru v krvi.

Prohlašujeme, že autoři ani provozovatel webu nepřebírají zodpovědnost za případné újmy způsobené využíváním léčebných metod v tomto článku. Ačkoliv jsou recepty, rady nebo léčebné metody v tomto článku psány s nejlepším svědomím autora textu, jejich použití je na vlastní nebezpečí a mělo by probíhat výhradně po konzultaci s vaším lékařem.

Renata

Vzhledem k tomu, že je pro mě moje zdraví důležité, zajímám se o zdravý životní styl. Chci vědět, co je pro mě dobré, co mi pomůže upevnit si celkové zdraví, které potraviny či bylinky jsou vhodné a co je nového v trendech týkajících se oblasti zdraví a zdravého životního stylu.

Podobné články

Back to top button